Sieradz Open Hair Festival 2019 - co jest grane

Skomentuj jako pierwszy!

Sieradz Open Hair Festival 2019 - co jest grane

Alpahaville, Allan Starski, Smolik//Kev Fox feat. Bokka&John Porter, Baranovski, Gosia Baczyńska, Zuhra Sullieva, Anastasiya Vasylyk  Adam Szulc to tylko część gwiazd mody, muzyki, filmu i fryzjerstwa, które w tym roku pojawią się na Sieradz Open Hair Festival.

JAKI JEST CEL FESTIWALU?
Festiwal opiera się na niezwykle nowatorskim i niecodziennym pomyśle – zarówno amatorskim jak i profesjonalnym, kreatywnym fryzjerstwie, połączonym ze sztuką, modą, muzyką.
 Na festiwal składają się odbywające się w wielu punktach miasta (parady, teatry, spektakle, instalacje, wystawy, koncerty, warsztaty dla dzieci, etc.). Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i niebiletowane*

Sieradzki festiwal nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Wśród klientek Antoine’a znaleźć można najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku.

SOHF2019
W tym roku SOHF rozpocznie się 19 lipca. Na scenie PlażOFFej, ulokowanej nad rzeką Wartą zagra Baranovski i Kwiat Jabłoni. Przed koncertami będzie można oddać się relaksowi, testując bezalkoholowe drinki, próbując jedzenie vege czy grając w bule i… kapsle o „Puchar plaży”.
Sobota (20 lipca) to tradycyjnie dzień modowy. W tym roku zapraszamy na nocny pokaz Gosi Baczyńskiej, a wcześniej Anastasiya Vasylyk, gwiazda mody rodem z Ukrainy, pokaże nam, jak słowiańskie inspiracje łączy z nowoczesnym designem. Na ul.  Rycerskiej zaprezentują się również polscy projektanci a Katarzyna Konieczka, której „stroje” nosiła m.in. Lady Gaga czy Jennifer Lopez zdradzi, co wspólnego z modą mają archaiczne urządzenia medyczne.

SOHF2019 to także spotkania z ciekawymi ludźmi. Sobotnimi gośćmi strefy MeetMe będą: Gosia Baczyńska, Zuzanna Markiewicz (kostiumograf, opowie o retroinspiracjach w modzie współczesnej) a także Pan Franciszek Głów – żywa legenda poznańskiego fryzjerstwa, z którym o rzemiośle i artyzmie zawodu fryzjera porozmawia Adam Szulc.
W streetowych koncertach na Rynku zagrają i zaśpiewają Helaine Vis oraz Warta Folk Band.
Wieczorem na scenie głównej (plac Wojewódzki) zagra Smolik//Kev Fox feat. Bokka&John Porter i oczywiście Alphaville, z którym będziemy świętować 35-lecie płyty "Forever young".

Niedziela (21 lipca) to przede wszystkim stylizacje i pokazy fryzjerskie. Gośćmi festiwalu będą: Adam Szulc i jego Barber Team, Zuhra Sulliewa - rosyjska stylistka z Dubaju i... Allan Starski z żoną Wiesławą. Ze zdobywcą Oscara będzie można spotkać się na Rynku, a także w Teatrze Miejskim obejrzeć wystawę jego prac i pani Wiesławy na ekspozycji zatytułowanej „Tło na pierwszym planie. Allan Starski – scenografia. Wiesława Starska – kostiumy”. Tego dnia opowiemy też o Antonim Cierplikowskim (przez pryzmat jego zainteresowań teatrem) i Max Factorze, czyli jak rodząc się w małym mieście można zrobić wielką światową karierę. Dodajmy tylko, że oczywiście Antoine urodził się w Sieradzu a Max Factor w oddalonej o 14 km od Sieradza Zduńskiej Woli.

Tego dnia na ul. Rycerskiej goście Festiwalu będą mogli poddać się bezpłatnym stylizacjom oraz uczestniczyć w pokazach wspomnianej już Zuhry Sulliewa oraz Adam Szulc Barber Team. Załoga z „jamy” przedstawi fryzjersko-muzyczny projekt z przesłaniem społecznym „MOST”.
W streetowych koncertach zagrają i zaśpiewają Hańba oraz Singin’ Birds.

Na zakończenie festiwalu będzie można posłuchać na kameralnej scenie ustawionej na sieradzkim Rynku wspaniałego Młynarski i  Masecki Jazz Band.

Szczegóły w programie.
19.07 - piątek
20.07 - sobota
21.07 - niedziela

Najnowsze posty na forum