Zielony Salon - znamy polskie ekologiczne salony fryzjerskie

Skomentuj jako pierwszy!

Zielony Salon - znamy polskie ekologiczne salony fryzjerskie

Światowy trend zrównoważonego rozwoju i ekologii w salonach fryzjerskich dotarł do Polski. 14 stycznia 2019 roku w Warszawie odbył się finał programu Zielony Salon, zorganizowany w systemie zielonego eventu, podczas którego wręczono certyfikaty salonom fryzjerskim, odpowiedzialnym ekologicznie.

Wśród laureatów programu znalazły się:

Cagiel Hair Beauty,
Pearl Beauty Clinic & SPA,
JAGA HUPAŁO _born to create,
Klinika Pięknych Włosów Marlena Leśniak,
Miraflores Studio,
Studio Fryzur Hollywood
Zielony Warkocz Ekologiczne Studio Fryzjerskie,

Wyróżnione w programie salony to wyjątkowe miejsca, w których mamy pewność, że dbając o siebie, dbamy o Matkę Ziemię. Certyfikat „Zielony Salon” jest gwarancją wdrażania zielonych rozwiązań w salonach, stosowania produktów organicznych, oszczędnie i proekologicznie zapakowanych, wyjątkowej harmonii i naturalnego piękna.

Tradycyjne fryzjerstwo wywiera duży impakt na środowisko, głównie przez produkcję odpadów (w tym trudnych do recyklingu i utylizacji odpadów chemicznych), generowanie zużycia znacznych zasobów prądu i wody. Z tego powodu tak istotna i ważna jest odpowiedzialność społeczno-ekologiczna salonów fryzjerskich. Wyrażana jest ona zarówno w tych prostych rozwiązaniach, jak serwowanie klientom naparów ziołowych w filiżankach, w miejsce wody z plastikowych butelek, przez zapewnienie kontaktu z naturą, dzięki bujnym werandom, ogrodom, aż po zaawansowane rozwiązania technologiczne i designerskie: ekologiczne meble, urządzenia oszczędzające prąd i wodę. To wszystko sprawia, że inwestując w porządek na naszej głowie, jesteśmy również w porządku z Matką Ziemią, czyli pozostajemy w harmonii i równowadze. Stajemy się prawdziwie piękni, bo wówczas bije ono z naszego wnętrza.

Program Zielony Salon realizowany jest przez Fundacje alter eko i Organics Beauty. Partnerami merytorycznymi projektu są: Interseroh i Fundacja Recal. Celem programu Zielony Salon jest redukcja generowanych odpadów, nadmiernego zużycia prądu i wody oraz kreowanie zielonej marki salonów fryzjerskich. Zielony Salon to pierwsza inicjatywa, rozwiązująca w sposób kompleksowy problemy ekologiczne, oferując program doradztwa i wdrażając konkretne rozwiązania, których skutkiem jest zrównoważony, przyjazny środowisku i odpowiedziany społecznie rozwój salonów.

zielony salon

Najnowsze posty na forum