Edukacja zawodowa łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Skomentuj jako pierwszy!

Edukacja zawodowa łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Czy możliwe jest zdobycie tytułu zawodowego, takiego jak np. Technik usług fryzjerskich bez wychodzenia z domu i w stosunkowo krótkim czasie? Jak bardzo branża fryzjerska potrzebuje korzystać z usług placówek edukacyjnych i firm szkoleniowych oraz dlaczego jest to takie ważne?

- Rozwój technologii i łatwy dostęp do edukacji dają możliwości, o jakich jeszcze niedawno nie było mowy. Dzisiaj, osoba pracująca w zawodzie fryzjera może zapisać się do internetowej szkoły i uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz tytuł Technika usług fryzjerskich (kwalifikacja A.19 i A.23) w niecały rok. Bez wychodzenia z domu, bez dojazdów, oszczędzając czas i pieniądze. Uzyskując ww. dyplomy oraz odbywając u nas dodatkowy kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu ( www.pedagogika24.pl ) możliwym staje się np. przyjmowanie uczniów ze szkół branżowych, co jest finansowane przez Państwo polskie. Należy jednak podkreślić, że tego typu oferta skierowana jest wyłącznie do osób już pracujących w zawodzie fryzjera, a jedynie chcących podnieść swoje kwalifikacje i otrzymać tytuł zawodowy.

- Waldemar Ałdaś, www.szkolafryzjera.pl 

Jak ważna w dzisiejszych czasach jest edukacja i podnoszenie kwalifikacji w zawodzie fryzjera?

- Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych tego, że nie idąc do przodu, cofamy się. Branża fryzjerska jest na tyle wymagająca, że bez podnoszenia kwalifikacji przez chociażby szkolenia i kursy pozostajemy w tyle, a nasze usługi stają się niekompletne i nieaktualne. Nasza firma stara się być odpowiedzią na zapotrzebowanie na rynku kursów fryzjerskich i zaopatrzona w profesjonalnych szkoleniowców odwiedza salony w całej Polsce oraz organizuje stacjonarne kursy charakteryzujące się wielogodzinną pracą na modelach. Takie szkolenia kończą się otrzymaniem wewnętrznego certyfikatu Kuźni Barberossa oraz państwowego zaświadczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej o ukończeniu kursu, co wielu osobom pozwala na wykonywanie usług nauczanych podczas szkolenia (takich jak np. popularne od jakiegoś czasu golenie brzytwą).

- Adrian Zawadzki, Kuźnia Barberossa www.barberossa.pl

Najnowsze posty na forum