British Hairdressing Awards 2017 - Zwycięzcy!

Skomentuj jako pierwszy!

British Hairdressing Awards 2017 - Zwycięzcy!

Najlepsi brytyjscy fryzjerzy zostali nagrodzeni podczas tegorocznych British Hairdressing Awards, sponsorowanych przez Schwarzkopf Professional. Gwiazdorska ceremonia odbyła się w poniedziałek 27 listopada w londyńskim Grosvenor House, hotelu JW Marriott przy londyńskim Park Lane, którego gospodarzem był prezenter telewizyjny Cat Deeley, wraz z dyrektorem wykonawczym HJ, Jayne Lewis-Orr. Ponad 1500 najlepszych talentów fryzjerskich z całego kraju wzięło udział w konkursie, który jest świętem najbardziej kreatywnych i utalentowanych technicznie fryzjerów w Wielkiej Brytanii.

Każdy uczestnik konkursu musiał przedstawić serię zdjęć, demonstrujących nie tylko swoją zręczność techniczną, ale także kreatywną wizję i zrozumienie aktualnych trendów. Finaliści są następnie dwukrotnie oceniani przez jury składające się z legend fryzjerskich, wiodącej krajowej prasy i poprzednich laureatów nagród, którzy dołączyli do brytyjskiej Galerii sław nagród fryzjerskich; wyróżnienie dla tych, którzy wygrywają tę samą kategorię więcej niż trzy razy.
Nie zabrakło inspiracji także dla gospodarzy Schwarzkopf Professional, ponieważ ich zespół pojawił się na scenie, aby zaprezentować kolekcję Ikonic Essential Looks (z niewielką pomocą legendy stylisty Tylera Johnstona, kolorystki extraordinaire Lesley Jennison oraz wielokrotnie nagradzanego duetu Rainbow Room International Suzie McGill i Dylan Brittain).

Konkurs został podzielony na 16 kategorii, obejmując zarówno prace regionalne reprezentujące całą Wielką Brytanię, jak i specjalistyczne kolekcje, w tym fryzjerstwo męskie, awangardę i kolor. Tytuł „Brytyjskiego fryzjera roku” w tym roku został przyznany Sally Brooks za inspirującą pracę i wkład w rozwój branży jako całości. Sally jest pierwszą laureatką nagrody od 2005 roku i poprowadziła inne kobiety, które otrzymały nagrody tej nocy - ponad połowa trofeów została przyznana kobietom stylistkom.
W obliczu owacji na stojąco, podekscytowana Sally powiedziała: "Nigdy nie myślałem, że będę stała na scenie, przyjmując tę nagrodę, zwłaszcza że walczyłam z tak niesamowitymi fryzjerami, których tak bardzo szanuję. Dziękuję mojemu niesamowitemu zespołowi za wsparcie, które dają mi i sobie nawzajem, i dziękuję mojemu fotografowi, Jenny Hands. Była pierwszym fotografem, z którym pracowałam, kiedy wykonywaliśmy testy. Nie mogłabym tego zrobić bez niej!"
W noc gali świętowały także drużyny z Salonów Marka Leesona i Salonów Russell Eaton, które zdobyły po trzy nagrody. Joseph I'Anson i Lisa Graham, Terri Kay i Andrea Giles oraz Shaun Hall w Mark Leeson wygrały Fryzjera Roku Wschodniego, Męskiego i Midlands

Odpowiednio, podczas gdy Isobel Eaton, Russell Eaton i Daniel Couch oraz Ashleigh Maybank wygrały North Eastern, Schwarzkopf Professional British Colour Technician i North Western Hairdresser of the Year.
Dyrektor wykonawczy HJ, Jayne Lewis Orr, powiedziała: "Każdego roku brytyjskie fryzjerstwo rośnie w siłę. Nagrody te służą nie tylko zwykłym umiejętnościom technicznym związanym z tworzeniem stylizacji, ale także kreatywności i wizji. Każdy zwycięzca wykazał się zdolnością do wielkich marzeń, a następnie potrafił urzeczywistnić tę koncepcję w swojej stylizacji, która jest piękna, inspirująca i kierunkowa. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zwycięzców i chcielibyśmy złożyć gratulacje w imieniu firmy Hairdressers Journal International.

Najnowsze posty na forum