Agnieszka Bereś Ambasadorką Calligraphy Cut w Polsce

Skomentuj jako pierwszy!

Agnieszka  Bereś Ambasadorką Calligraphy Cut w Polsce

W dniach 19 i 20 listopada 2017 r. w Rzeszowie odbyło się szkolenie z zakresu cięcia włosów kaligrafem. Dotychczas w Polsce tylko 8 fryzjerów mogło poszczycić się umiejętnością posługiwania się kaligrafem oraz posiadaniem go na własność. Do tej reprezentacji, po odbytym szkoleniu, dołączyło 8 kolejnych stylistów, którym techniki Calligraphy Cut przedstawiał sam Serge Moreau - mistrz metody, który jest głównym mentorem i opiekunem wyszkolonych w Polsce fryzjerów.

Calligraphy Cut to największa rewolucja w świecie fryzjerskim ostatnich lat. Ta metoda pozwala zwiększyć objętość włosów kobietom, które mają je cienkie i delikatne, a marzą o grubszych i gęstszych. Jak to działa? Nożyczkami tnie się włosy na prosto, a dzięki kaligrafowi obcinamy je jak łodygę. Kwiat ścięty ukośnie pięknie układa się w wazonie, jest bardziej sprężysty, włos zachowuje się podobnie.

Dzięki pracy z kaligrafem, który w niczym nie przypomina nożyczek, a wygląda jak długie pióro wieczne zakończone zamkniętym ostrzem, można włosom nadać kierunek, dzięki czemu zyskują one na sprężystości, objętości i lekkości, są zdrowsze. Włosy są także przede wszystkim dużo bardziej miękkie i sprężyste po cięciu kaligrafem. Dla porównania, włosy obcinane tradycyjnymi nożyczkami, są bardziej sztywne, gdyż są obcięte pod kątem prostym, przez co powierzchnia włosa jest dużo mniejsza.

Po cięciu kaligrafem występuje efekt pogrubienia włosów, efekt lekkości, włos bardzo długo utrzymuje rezultat strzyżenia, nawet po 2-3 miesiącach włosy bardzo dobrze się układają.

Strzyżenie kaligrafem to nowatorska technika fryzjerska, która za sprawą Salonów The Stylist Agnieszki Bereś dotarła do Rzeszowa: „Otrzymując propozycję bycia Ambasadorką Calligraphy Cut w Polsce mogę dalej podążać za swoimi celami i marzeniami udowadniając, że fryzjerstwo jest dziedziną sztuki. Kaligraf jest nowością na rynku polskim. Daje on niezwykłe efekty zgodne z naturalnym ruchem włosów, ponadto sama technika robi bardzo duże wrażenie. Możemy czuć się jak prawdziwi artyści tworząc niepowtarzalny efekt na głowie klienta. Jest to narzędzie, które podnosi fryzjerstwo do rangi sztuki”.

„Technika posługiwania się kaligrafem jest bardzo malownicza. Przypomina szkic na włosach. I nie jest to tylko efekt wizualny, ważny jest głównie rezultat. Strzyżenie kaligrafem adresowane jest przede wszystkim do osób wrażliwych, czułych, pasjonatów piękna, którzy żyją zgodnie z naturą. Dlatego też jako Ambasador Calligraphy Cut w Polsce, wzięłam udział w prestiżowym konkursie „Luksusowa Marka Roku 2017” - mówi Agnieszka Bereś. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które gromadzi liczne grono liderów biznesowych sektora premium z całego świata. Statuetki wręczane są przedstawicielom świata biznesu, firmom, produktom i usługom. „Filozofia Calligraphy Cut zachwyciła Kapitułę konkursu i podczas uroczystej Gali 18 listopada 2017 r. w Janowie Podlaskim otrzymałam statuetkę Twórca Luksusu 2017” - dodaje Agnieszka Bereś.

Ponieważ świat się nieustannie zmienia, my musimy zmieniać się razem z nim. Nożyczki istnieją już od bardzo długiego czasu, tak samo brzytwa, a kaligraf jest narzędziem zupełnie nowym, który odpowiada na potrzeby zupełnie nowych czasów. Czy zatem kaligraf sprawi, że nożyczki powoli będą odchodzić do lamusa? Nie. Pozostaną. Kaligraf to po prostu doskonałe, nowoczesne uzupełnienie.

 

Najnowsze posty na forum