Targi Hair Forum Poland - Gdy włos ma głos!

Skomentuj jako pierwszy!

Targi Hair Forum Poland - Gdy włos ma głos!

Październikowy weekend z targami Hair Forum Poland był prawdziwą ucztą dla pasjonatów sztuki stylizacji, koloryzacji i oryginalnych cięć. Solowe wydanie imprezy ukazało niezwykle kreatywne i wszechstronne oblicze branży fryzjerskiej.

Hair Forum Poland to skierowana do profesjonalistów impreza, łącząca bogatą ofertę wystawienniczą z niezwykle szerokim, skrojonym na miarę programem edukacyjnym i spektakularną oprawą wizualną. Inspirujący festiwal sztuki fryzjerstwa, celebrujący kreatywność, zamiłowanie do nauki i pasji tworzenia.

Nie spoczywamy na laurach!
Po trzech niezwykle udanych edycjach, możemy pochwalić się kolejnym sukcesem! 4.Targi Hair Forum Poland, które w tym roku pierwszy raz zagrały solo – dotychczasowe edycje odbywały się w połączeniu z targami BEAUTY FORUM & SPA - były niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem dla branży fryzjerskiej i pasjonatów pięknych włosów.
Unikatowy koncept, perfekcyjna organizacja i wysoki poziom merytoryczny programu ramowego sprawiły, że targi Hair Forum Poland przyciągnęły szerokie grono profesjonalistów – 9000 zwiedzających, 82 wystawców, 365 uczestników programu edukacyjnego Master Class i Look & Learn to liczby, które robią wrażenie!
Wśród licznych atutów imprezy należy wymienić udział autorytetów branży, które jak co roku gwarantują najwyższy poziom merytoryczny tego wydarzenia.
Ponadto najświeższe trendy i nowości, fascynujące pokazy, kreatywne warsztaty, ambitne konkurencje mistrzowskie, możliwość spotkania najlepszych z najlepszych… to wszystko można było przeżyć live 21-22.10.2017 w Centrum Kongresowym w Warszawie.

TARGI Hari Forum Poland w liczbach
• Powierzchnia wystawiennicza 6100 m2
• Liczba odwiedzających: ponad 9 000 osób
• Liczba wystawców: 82
• Liczba uczestników Master Class i Look & Learn: 365 osób
• Liczba uczestników mistrzostw: 76 osób
• Liczba osób zaangażowanych w przygotowanie pokazów Sceny Głównej: 340 osób

Edukacja z pasją
Starannie wyselekcjonowany pod względem tematycznym program edukacyjny, skomponowany z uwzględnieniem najświeższych trendów, to już znak rozpoznawczy targów Hair Forum Poland. Podczas tegorocznej edycji odbyła się szeroka gama szkoleń i pokazów skierowanych do pasjonatów sztuki fryzjerskiej. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani znaleźli tu adekwatne propozycje merytoryczne, umożliwiające rozwój i zdobycie nowych umiejętności.

Scena główna
Solidnej porcji wiedzy w otoczeniu niezapomnianych wrażeń estetycznych dostarczyły pokazy na Scenie Głównej. To właśnie tu największe sławy i autorytety branży fryzjerskiej z kraju i ze świata zaprezentowały swoje umiejętności i autorskie koncepcje. Wystąpili Christophe Gaillet (Ambasador L’Oréal Professionnel), Guy Tang (#mydentity), Sid Sottung (Sid Sottung Academy), Marta Robak i Kaaral Artistic Team, Maria Korzeniowska i Visionaries Artistic Team, Rafał Krajewski (Moroccanoil Polska), Beata Berendowicz i Sławek Kublin (Akademia B&K), Vova Gnatyshyn (Akademia Gnatyshyn), Jarosław Ciesiółka (Emme Diciotto), Daniel Gryszke (Artist L’Oréal Professionnel), Anna Zenkovska (JuranArt), Mario Mayer, Iwona Ostrowska, Łukasz Milewski. Tutaj odbyły się także finały mistrzostw i uroczyste uhonorowanie laureatów.

Scena Kongresowa
Na Scenie Kongresowej, zlokalizowanej na hali wystawienniczej, przez dwa dni znani i cenieni wykładowcy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z tłumnie zgromadzoną publicznością. Koncepcja i program zostały opracowane we współpracy merytorycznej z portalem Eductum.pl. Zarówno osoby zaawansowane jak i adepci sztuki fryzjerstwa zaleźli tu adekwatne dla siebie propozycje. Na scenie podziwiać mogliśmy: Adam Szulc Barber Team, Agnieszka Dąbrowska i Sławek Kublin (Indola), Maciej Lewandowski, Krzysztof Wypych, Agnieszka Kowalczyk, Arkadiusz Marek (Pivot Point), Jordi Utges (Novania), Kamila Winkowska – Jańczyk, Krzysztof Wypych (Philip Martin’s), Krzysztof Wypych (NEWSHA), Izabela Bedyniak-Siewierska, Zuzanna Bedyniak (Cztery pory roku), Jarosław Ciesiółka (Emme Diciotto), Jolanta Wysocka (Bandi)
Master Class
Pierwszego dnia targów zorganizowano spotkania szkoleniowe z autorytetami branży. W salach konferencyjnych odbyły się dwa pokazy edukacyjne Master Class. W tym roku pasjonatów fryzjerstwa inspirowali: Christophe Gaillet, Ambasador L’Oréal Professionnel i Maria Korzeniowska i Visionaries Artistic Team.
Look & Learn
W niedzielę 22.10.2017 można było wziąć udział w trzech spotkaniach szkoleniowych, które poprowadziły znane i cenione akademie fryzjerskie. W salach konferencyjnych odbyły się równolegle trzy szkolenia Look & Learn. Tegoroczna edycja prowadzona była przez: Pivot Point, Adam Szulc Barber, Gnatyshyn Academy.
Strefa ucznia
To wyjątkowe miejsce spotkań przygotowane z myślą o młodym pokoleniu fryzjerów.
Na adeptów czekały główki treningowe, narzędzia do pracy, ciekawy sprzęt i najnowsze rozwiązania. Pod czujnym okiem edukatorów zaangażowani uczniowie zdobywali cenne umiejętności praktyczne, uzyskując odpowiedzi na nurtujące pytania.
Strefa nauczyciela
W tej wyjątkowej strefie, przygotowanej przez instruktorów tworzących programy edukacyjne, nauczyciele mogli skorzystać z prelekcji i warsztatów dotyczących najnowszych zagadnień szkoleniowych. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z członkami komisji egzaminacyjnych, znających najnowsze przepisy i regulacje. Strefa przygotowana została we współpracy z firmą Prospector i Ogólnopolską Komisją Fryzjersko-Kosmetyczną.
Mistrzowie na podium

Podczas targów Hair Forum Poland tradycyjnie odbyły się emocjonujące i barwne konkurencje mistrzowskie! Łączna pula nagród wyniosła blisko 60 000 zł!

Premierowym wydarzeniem były Barber’s Battle - Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzyżeniu Męskim (21.10.2017 ). W ramach tej konkurencji uczestnicy zmierzyli się z zadaniem stworzenia klasycznej, tradycyjnej fryzury męskiej, zgodnej z kanonem stylizacji włosów właściwym dla fryzjerstwa męskiego, dopasowanym do kształtu głowy i twarzy. W jury zasiedli: Adam Szulc (przewodniczący jury), Christopher Sottung, Patrycja Besaha, Beata Bromboszcz, Lucjan Szajbel.
Oto laureaci:
1. miejsce - Mariusz Majchrzak
2. miejsce - Łukasz Janik
3. miejsce - Dominik Ksiądz

Tego samego dnia (21.10.2017) odbył się także YOUNG TALENT CUP - Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Szkół Fryzjerskich. To już czwarta edycja tego wyjątkowego konkursu skierowanego do uczniów szkół fryzjerskich i innych placówek kształcących w zawodzie fryzjer (Temat: „Street – Focus on Trends). Uczniowie pracowali na główkach, które ufundował sponsor konkursu firma Schoolline. Dodatkowo szkoły zgłaszające uczniów do konkursu wzięły udział w rywalizacji międzyszkolnej walcząc o przechodni puchar School Cup.
Młodych adeptów oceniali: Krzysztof Chodorski (przewodniczący jury), , Dorota Stoppel, Elwira Winkowska, Szymon Wilczak, Aleksander Stankiewicz (członek honorowy jury) i Juror Specjalny Leszek Czajka.

Oto laureaci:
Kategoria damska:
1. miejsce - Marlena Mazur
2. miejsce - Bernadetta Szczygieł
3. miejsce - Wiktor Biegasiewicz
Kategoria męska:
1. miejsce - Piotr Kiedzia
2. miejsce - Magda Pająk
3. miejsce - Sebastian Makowski

Puchar School Cup zdobyła Łódźka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra.
Nagrodę specjalną od Leszka Czajki otrzymali: Sebastian Makowski, Joanna Drozdowska i Piotr Kędzia w kategorii męskiej oraz Jakub Paczkowski, Marlena Mazur i Bernadetta Szczygieł w kategorii damskiej.
W niedzielę (22.10.2017 ) o tytuł mistrzowski walczyli uczestnicy HAIR MASTER CUP - Ogólnopolskich Mistrzostw Artystów Fryzjerstwa. Obowiązywały następujące tematy: w kat. damskiej: "Power of Contrast", w kat. męskiej "Cyberprzestrzeń". Stylizacje uczestników= oceniane były przez dwa składy sędziowskie. Jury główne: Jan Stoppel (Przewodniczący jury), Aleksander Stankiewicz (Honorowy członek jury), Beata Dysiewicz, Andrzej Matracki, Marta Robak.
Jury złożone z przedstawicieli mediów branżowych przyznało osobną nagrodę w ramach tytułu „PRESS CUP”. W jury zasiedli: Ewa Cesarz, Ryszard Droździak, Beatrycze Góral, Joanna Więcek, Stefania Dowgiałło-Tabaka Siła inspiracji!

Oto laureaci:

Kategoria damska "Power of contrast":
1. miejsce - Kamila Janecka-Skalska
2. miejsce - Iwona Ostrowska
3. miejsce - Sylwia Szymczak

Kategoria męska "Cyberprzestrzeń":
1. miejsce - Jolanta Ratajczak
2. miejsce - Marta Posiak
3. miejsce - Barbara Marciniak
Laureaci tytułu PRESS CUP:
Kategoria męska - Marta Posiak
Kategoria damska - Iwona Ostrowska
Finaliści, którzy sięgnęli po tytuł „PRESS CUP”, zyskają możliwość szerokiej promocji w następujących mediach branżowych: w magazynach Estetica, HAIR TRENDY, Kurier Fryzjerski, Fale Loki Koki!

Nagrodę specjalną Leszka Czajki otrzymali: Karina Wróbel i Kamila Janecka-Skalska w kategorii damskiej oraz Jolanta Ratajczak i Marta Posiak w kategorii męskiej.

Targi z gwiazdami
Po raz pierwszy w Polsce na targach Hair Forum Poland wystąpiła gwiazda światowego fryzjerstwa - Guy Tang! Uczestnicy targów mieli wyjątkową szansę, by poznać sekrety jego pracy i poznać tajniki jego kreatywnych koloryzacji #mydentity. Niesamowite wrażenia, bogactwo kolorów i oryginalnych koncepcji! Jego pokaz wzbudził wielkie zainteresowanie zgromadzonej licznie publiczności.

Warto tu być!
Nie ma wątpliwości, iż w ciągu ostatnich trzech lat targi Hair Forum Poland stały się imprezą o imponującym zasięgu i coraz wyższej randze zyskując miano jednego z ważniejszych wydarzeń branży fryzjerskiej. Tegoroczna edycja była wielkim sukcesem! Dziękujemy branży fryzjerskiej za zaufanie i już dziś zapraszamy na Hair Forum Poland 2018, które odbędą się 20-21.10.2018 r. Hair Forum Poland to najświeższe trendy, możliwość spotkania z wybitnymi osobistościami z branży i niepowtarzalna okazja wypróbowania własnych sił pod czujnym okiem największych autorytetów świata fryzjerstwa. Jeśli świat koloryzacji, stylizacji i nowatorskich technik jest Twoim światem, nie przegap kolejnej edycji!
Więcej szczegółów na www.hair-forum.com.pl

Najnowsze posty na forum