Open Hair Festival 2017 - zapraszamy

Skomentuj jako pierwszy!

Open Hair Festival 2017 - zapraszamy

To nie jest zwyczajny Festiwal tak, jak niezwykły był jego patron i inspiracja – Antoni Cierplikowski.

Sieradz Open Hair Festival 2017 to pokaz tego, co jeszcze jest fryzjerstwem a jest już sztuką. Na scenie pojawią się Jaga Hupało, jedna z najsłynniejszych polskich kreatorek fryzur i Adam Szulc, najbardziej rozpoznawalny polski barber i po raz pierwszy w Polsce – hiszpański stylista Alberto Olmedo, który stylizuje włosy mieczami i ogniem. To pokazy Andrzeja Matrackiego - mistrza świata we fryzjerstwie i młodych fryzjerów tworzących kadrę na Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie w Paryżu.

Open Hair Festival to moda, która wchodzi na salony, kreowana rękoma młodych projektantów takich, jak Patryk Wojciechowski i ta, która wyznacza kierunki i trendy – Paprocki&Brzozowski.
22 lipca na scenie głównej Open Hair Festival  wystąpi Piotr Zioła, zdobywca Fryderyka 2017 w kategorii fonograficzny debiut roku oraz legenda polskiej sceny muzycznej, grupa Hey. W niedzielę na festiwalowej scenie pojawi się Bovska, objawienie roku 2016 r., której nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedany został w dwa dni po premierze. Zwieńczeniem OHF będzie koncert Brodka Clashes. Koncert, podobnie, jak płyta o tym samym tytule, będzie utkany z kontrastów.

Sieradz Open Hair Festival, to uznana marka nie tylko w województwie łódzkim ale i w Polsce. Wydarzenie jest coraz bardziej dostrzegane także w Europie. Ubiegłoroczna jego edycja, przez trzy dni trwania Festiwalu, przyciągnęła ponad 100 tys. uczestników. Odwiedzający Sieradz, podkreślają szczególną atmosferę OHF i panujący podczas niego klimat.  Sieradz Open Hair Festival powstał w 2009 r., jako jeden z elementów promocji miasta. Pierwsza jego edycja odbyła się w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” – fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoniego Cierplikowskiego (Antoine ściął wówczas na krótko włosy popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére). Sieradz był klamrą spinającą jego fascynujące życie – tu się urodził, tu wrócił, by dożyć swoich ostatnich dni. Antoine de Paris jest dla Sieradza tak, jak i dla całego fryzjerskiego świata inspiracją.  Tak, jak Antoni Cierplikowski stworzył nowoczesną kobietę i fryzjerstwo, tak dzisiaj marka turystyczna Open Hair wraz z Festiwalem są jednym z głównych narzędzi tworzących nowy wizerunek Sieradza – miasta otwartego, kreatywnego, stawiającego na rozwój, gościnnego, ale pamiętającego o swoich korzeniach.

Szczegółowy program Festiwalu można znaleźć na stronie www.openhair.pl

 

Najnowsze posty na forum