Targi Hair Fair&Beauty Fair już za nami - Akadmia Berendowicz&Kublin

Skomentuj jako pierwszy!

Targi Hair Fair&Beauty Fair już za nami - Akadmia Berendowicz&Kublin

Branża fryzjerska i kosmetyczna miała swój weekend - 24-25 listopada br. w hali Expo Silesia w Sosnowcu - który minął pod hasłem piękna, urody i najnowszych trendów we fryzurach.

 

Ta druga co do wielkości (zaraz po Targach Poznańskich), impreza branży fryzjerskiej i kosmetycznej na Śląsku, która z roku na rok nabiera rozpędu i dynamicznie się rozwija, przyciągając tłumy zwiedzających. Tegoroczna edycja była tego najlepszym przykładem.
Program 12 edycji targów był pełen atrakcji. Ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły pokazy na festiwalowej scenie głównej gwiazd branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

Mogliśmy również podziwiać kunszt wielu polskich utalentowanych kreatorów – m.in. Roberta Wypycha i Tomasza Migdala. Ponadto w swoich programach wystąpiły zespoły stylistów: Subtil, Artego, Kemon i Montibell.

Firma Bosch była partnerem Akademii B&K na Śląskim Festiwalu Fryzjerskim Hair Fair&Beauty Fair.

Partnerami Akademii były także: Artis Szkoła Makijażu Anna Brózda, firma Deichmann, Schoolline – portal dla fryzjerów, Agencja modelek 1 Look, Akademia by pivot point, Olga Pokrywka – projektantka mody oraz studentki WST w Katowicach (kierunek: Wzornictwo).

Akademia B&K wzięła bardzo czynny udział w imprezie targowej: poranna prelekcja przyciągnęła tłumy zainteresowanych, którzy chcieli zapoznać się z prezentowanymi technikami strzyżeń. Pokaz na scenie głównej także zgromadził bardzo liczną publiczność, która mogła podziwiać „Trzy oblicza kobiety”:

Nowoczesne oblicze (I odsłona): Dawid Ślusarczyk, Marianna Nakoniechna
Awangardowe oblicze (II odsłona): Sławek Kublin, Paweł Nabrdalik, Emil Zawisza
Modowe oblicze (III odsłona): Beata Berendowicz, Daniel Gryszke

ber12121010 ber12121011 ber12121012

fot. Marta Macha

oraz II część pokazu – prezentację pierwszej w Polsce Internetowej Platformy Fryzjerskiej step4hair.com

ber12121013 ber12121014 ber12121015

fot. Marta Macha

Popołudniową porą odbył się Warsztat z gwiazdą" - prestiżowe warsztaty fryzjerskie VIP.

ber12121016 ber12121018 ber12121019

fot. Marta Macha

Warsztaty z zakresu nowych technik strzyżeń – trendy 2012/2013 poprowadzili: Beata Berendowicz, Sławek Kublin, Paweł Nabrdalik. Warsztaty VIP mają charakter kameralny (nie więcej niż 20 osób) z możliwością bezpośredniego kontaktu i konsultacji na bieżąco z prowadzącymi.

Festiwalowa sobota była poświęcona uczniom szkół fryzjerskich, którzy w Paradzie Szkół zaprezentowali swoje osiągnięcia na deskach prawdziwej dużej sceny!
Oprócz obfitującej w niecodzienne pokazy sceny głównej, odwiedzający targi mogli oglądać także zmagania konkursowe mistrzów i uczniów fryzjerstwa w szerszym niż dotychczas zakresie, bowiem poza tradycyjnym już Pucharem Śląska rozegrany został także konkurs "TopCity" dla doświadczonych stylistów, jak i dla uczniów zawodu.
Odbyły się również konkursy zdobienia paznokci i makijażu ekstrawaganckiego oraz mistrzostwa w body paintingu i makijażu permanentnego.

Niezmiennie od lat, Festiwal Hair Fair to ogromna oferta firm działających w branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Pasaż stoisk wystawienniczych z całym wachlarzem asortymentu i usług, począwszy od kosmetyków, poprzez akcesoria i sprzęt fryzjerski, po meble oraz branżowe wydawnictwa profesjonalne, pozwolił każdemu profesjonaliście dokonać atrakcyjnych zakupów i skorzystać ze specjalnych promocji przygotowanych właśnie na potrzeby targów.

W programie targów znaleźli także coś dla siebie zwolennicy edukacji. W dwudniowym panelu seminaryjnym zostały poruszone tematy związane z zagadnieniami strony biznesowej prowadzenia salonów i gabinetów, odbyła się prelekcja o aktualnych odkryciach w zakresie technologii kosmetyków, sprzętów i zabiegów salonowych. Ponadto uczestnicy targów mogli wysłuchać wykładów dedykowanych nauczycielom zawodu, jak i opiekunom praktycznej nauki zawodu.

Materiały prasowe Akademia Berendowicz&Kublin.

Najnowsze posty na forum