11 edycja Targów z tradycjami – XI Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

Skomentuj jako pierwszy!

11 edycja Targów z tradycjami – XI Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

Nowoczesna hala, przestronne, jasne wnętrza, piękna jesień na zewnątrz... a w środku wyjątkowo gorąca atmosfera. Tłumnie odwiedzająca sosnowiecką halę Expo Silesia publiczność całej Polski nie miała okazji nudzić się ani przez moment. Program targów bowiem wypełniony był co do minuty zarówno na scenie głównej jak i sekcji konkursowej oraz kongresowej.

 


W czasie Festiwalu odbyło się 19 pokazów grup artystycznych, gdzie m. in. mogliśmy oglądać zespoły młodzieży w Paradzie Szkół (wystąpiły szkoły: Technikum Fryzjerskie w Bielsku Białej; Policealna Szkoła Awangarda, ZKZ Gliwice, Szkoła Profesja z Sosnowca, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wałbrzycha, ZSZ Radom, Szkoła Fryzjerska z Trzciany, Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra, Szkoła im. Gen. Ziętka z Katowic, ZSFiK z Tychów); pokazy profesjonalistów w programach przygotowanych przez zespoły Eurofashion (Zdobienei żellakierami Gellix ImpressioNails), Tenex (Oyster Hair Revolution), Montibello (Montibello XXL Unconventional), Kemon (Kemon Teenagers), Artego (Kolekcja jesień zima 2012), Laboratoire Ducastel (Subtil 2012), Campanille de Color (Metamorfoza). Ponad półtoratysięczna publiczność oglądała pokaz gościa specjalnego - gwiazdy festiwalu - francuskiego stylisty Jeann Pierre'a Re, który wyczarował kreacje w stylu lat 60-tych na głowach kilkunastu modelek.

Pasaż wystawienniczy to ponad 90 firm - Wystawców branży fryzjerskiej, kosmetycznej, zdobienia paznokci, kosmetyki profesjonalnej i kolorowej, gdzie zwiedzający mieli możliwość bezpośrednich rozmów i konsultacji ze specjalistami, nabycia niezbędnych akcesoriów, skorzystania z prezentacji i pokazów oraz promocyjnych cen na wybrane artykuły. Komfortowe warunki lokalowe pozwoliły w tym roku na swobodne przemieszczanie się wśród tłumów oraz łatwe dotarcie do interesujących stoisk, co podkreślali zarówno wystawcy jak i zwiedzający.

Dużo się działo także w strefie konkursowej. Rozegrano na miejscu konkursy w ramach Pucharu Śląska, w których uczestniczyło ponad 150 startujących. Na podium w konkursie TOP CITY stanęli:
1. Katarzyna Woźniak 2. Błażej Adamus 3. Ilona Mika

W konkurencjach juniorów Puchar Śląska przypadł w tym roku zawodnikom:

W konkurencji damskiej pierwsze trzy miejsca zajęły Panie:
1. Ewelina Łyczko
2. Klaudia Cycoń
3. Klaudia Szczotka

W konkurencji męskiej laureatami zostali Panowie:
1. Gabriel Głazowski
2. Jacek Kania
3. Kamil Pitera

W konkursach zdobienia paznokci fantasmagorie rozegrane zostały konkurencje: Nail Bussiness - Red&White oraz Nail Art - Metropolia Silesia Miasto Ogrodów. Na podium stanęły:

FANTASMAGORIE NAIL ART
1. Hajok Magdalena
2. Piszczek Jolanta
3. Zbijowska Monika

FANTASMAGORIE NAIL BUSSINESS
1. Konop Agnieszka
2. Cybulska Monika
3. Duczek Daria

Rozstrzygnięty został także konkurs internetowy - Foot&Hand gdzie zwycięzcy wyłonieni wcześniej otrzymali laury i nagrody podczas gali na scenie głównej. Zwyciężyły stylistki:
1. Katarzyna Kaczmarek
2. Aleksandra Sowa
3. Anna Mój-Kowalska

Wielce widowiskowe okazały się II Mistrzostwa w Body Paintingu - w tym roku 5 zawodników wykonało niesłychane obrazy na ciałach swych modeli w tematyce "Obrazy Mistrzów". "Te kreacje to prawdziwa sztuka" - podkreślali zarówno sędziowie jak i oglądająca tłumnie publiczność. Znamy już oczywiście zwycięzców – Grand Prix Body Painting 2011 otrzymał Marian Folga za makijaż ciała inspirowany obrazem Matejki „Stańczyk”.

Rekordowa ilość - bo aż 25 zawodniczek zgłosiło się i wzięło udział w X Mistrzostwach w Makijażu Ekstrawaganckim - tegoroczna tematyka "Czerń-biel" to wielkie wyzwanie dla wizażystek. Stworzone makijaże wykonywane były przy użyciu wyłącznie koloru białego i czarnego wraz z jednym tylko innym barwnym akcentem. Prace ocenione były bardzo wysoko, choć, jak zgodnie twierdziło jury złożone z wybitnych fachowców w dziedzinie wizażu, zabrakło tych barwnych akcentów. Wybór prac był niezwykle trudny ponieważ poziom makijaży i propozycji był bardzo wyrównany, po długich naradach jury zdecydowało - przynane zostały 2 równorzędne drugie miejsca oraz wyróżnienia dodatkowe. Oto wyniki Mistrzostw:

1.     Marta Lisiecka za makijaż „Katharsis”
2.    Ex aequo:  Anna Czapnik za makijaż "Pieprz i wanilia"; Kinga Kolasińska za makijaż "Czarny diament"
3.    Sylwia Jagielska za makijaż: „Biała orchidea”

Zwycięzcy poszczególnych konkursów nagrodzeni zostali niezwykle hojnie zarówno przez organizatorów – Firmę WATS generalnego dystrybutora kosmetyków Subtil by Ducastel, jak również przez licznych Sponsorów. Fundatorami nagród rzeczowych w tegorocznych konkursach były firmy: WATS, Ducastel, Vellp, Artis, Hair Trendy, Ayala Beauty, Bikor, Prospector, Diadem, Giolli, Farmona, Hairdreams, Edgar, Eurofashion, Gorgol, portal fryzjerzy.pl, Farmona, Kryolan, Nails Company, magazyn "Make-up trendy". Dziękujemy!

Podczas Festiwalu specjalnie powołane JURY przyznało 3 ZŁOTE MEDALE w różnych kategoriach: programów i systemów szkoleniowo-edukacyjnych (KAMAJO), profesjonalny sprzęt i urządzenia fryzjerskie (KAZARO), oraz profesjonalny sprzęt i urządzenia do gabinetów kosmetycznych (KAZARO).

{smoothgallery folder=images/stories/news/targi/sosnowiec11/111120/}

fot.Wats

Bardzo entuzjastycznie przyjęty został kongres kosmetyczny i panel seminaryjny. Wykłady naukowców związanych z kosmetologią odbywały się w tym roku w ramach I Kongresu Kosmetycznego Beauty Fair pod patronatem uczelni Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko warsztaty o funduszach unijnych dla salonów i gabinetów ale także naukowe prelekcje w zakresie najnowszych zabiegów, dokonań i odkryć kosmetologicznych i lekarzy medycyny estetycznej. Wszystkie wykłady w tym roku były bezpłatne dla uczestników Festiwalu.

Mimo przepięknej, jesiennej pogody skłaniającej do spacerów i wyjazdów za miasto festiwalowa publiczność zasługuje na medal za obecność. Targi odwiedziło aż 8 600 osób za co organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują. Autobusy kursujące pomiędzy Spodkiem a halą Expo dowoziły prawdziwe tłumy. Wierzymy, że czas spędzony na Festiwalu na długo zapadnie w pamięć i przyniesie wszystkim wymierne korzyści. Cieszymy się bardzo i dziękujemy także nauczycielom i opiekunom, którzy zaszczepiają w uczniach dobrą tradycję obecności na najważniejszych imprezach branżowych i czynnego uczestniczenia w życiu branży.

Dziękujemy także wszystkim firmom, stowarzyszeniom i organizacjom, bez których te targi nie mogłyby się odbyć. Wystawcy, Sponsorzy, Współorganizatorzy, Patroni Medialni, Wykładowcy Kongresu Kosmetycznego, Związek Rzemiosła Polskiego, Sędziowie w organizowanych konkursach i każda osoba współpracująca, która poświęciła swój czas i doświadczenie, a przede wszystkim uczestnicy Targów – zwiedzający są dla nas cenni i ważni i to dzięki Państwu możemy uznać, że tegoroczne targi to kolejny wspólny, wielki sukces.

Zapraszamy juz teraz za rok - 12 edycja Festiwalu Hair Fair & Beauty Fair już w listopadzie 2012.

Najnowsze posty na forum