RYUTA TOMONO TU MANO LOBIS Collection JAPAN

Skomentuj jako pierwszy!

RYUTA TOMONO TU MANO LOBIS Collection JAPAN

„Tu mano lobis” oznacza po litewsku „jesteś moim skarbem” i jest maksymalnym wyrazem uczuć miłosnych do drugiej osoby. Na podstawie tych inspirujących słów Ryuta Tomono tworzy artystyczną kolekcję włosów, która reprezentuje maksymalne ludzkie emocje… miłość. w różnych stylach, Tomono wyraża ewolucję kobiecej miłości, od pierwszego zakochania aż do dnia ślubu.

Fryzjer zainspirował się własnymi doświadczeniami i po raz pierwszy stworzył kolekcję opartą na tych odczuciach, choć dla „Tu mano lobis” stworzył szczęśliwe zakończenie, odbiegające od rzeczywistości. „Pierwsza miłość”, „Zaćmienie”, „Księżyc w nowiu” i „Across the Stars” to cztery stylizacje odpowiadające każdemu etapowi miłości.

Pierwsza miłość
Jean de La Bruyère powiedział w odniesieniu do swojej pierwszej miłości: „Nigdy nie kochamy całym sercem i całą duszą, ale tylko raz, i to jest pierwszy raz. Kolejne wcielenia są mniej mimowolne”. To niedoskonałe uczucia, które zaczynają narastać w podświadomości – czyste, słodkie i cenne. Ten delikatny ruch nie zostanie powtórzony. Inspiracją dla Ryuty nie była miłość z dzieciństwa, ale pierwsze zauroczenie dorosłej kobiety, ponieważ wiek nie ma nic wspólnego z momentem, w którym pojawia się pierwsza miłość. I robi to z włosami ufarbowanymi na złoto, z przodu posypanymi świeżymi płatkami orchidei. Za nim setki delikatnie splecionych kosmyków włosów, które wyrażają najczystsze piękno, a jednocześnie poczucie zagrożenia, tak delikatne, że przy dotknięciu mogłyby się złamać.

Zaćmienie
„Kochać znaczy cierpieć. Aby uniknąć cierpienia, nie wolno kochać. Ale potem cierpi się z powodu braku miłości” – napisał Woody Allen. Wyrażanie miłości nie odbywa się tylko poprzez słodycz i radość. Czasem towarzyszy temu również ból i cierpienie. Świat wewnętrzny, niegdyś wspaniale oświetlony, ciemnieje i znika jak zaćmienie. To jest temat, nad którym Ryucie Tomono najtrudniej było się zastanowić, próbując wyrazić zupełnie inny aspekt miłości. Kobieta doświadcza innego aspektu zakochania – bólu, jakby budziła się ze słodkiego snu, zaćmienia, które nagle spowija światło dzienne ciemnością. To coś niewyobrażalnie mrocznego, chociaż sprawia, że ewoluuje jako osoba. Fasada wykonana jest na wzór kamiennej rzeźby. Zachowując swoją chropowatość, powierzchnia kamienia tworzy wrażenie masywności i wizualnej ciemności. Za fasadą jej czarno-fioletowe włosy są odważnie ułożone jak płomień, wyrażając głęboką ciemność i ból.

Nów
Ta kobieta nauczyła się, czym jest piękno miłości, a potem ból. Teraz w końcu robi kolejny krok w swoim życiu, a nów oznacza nowy początek. Stąd suknia ślubna jest czysto biała, kolor kojarzony ze świętością i czystością. Chociaż jest to kolor, w którym zacierają się najbardziej wyrafinowane techniki, Ryuta Tomono odważnie włączył do tego projektu najbardziej skomplikowane techniki. Z wyjątkiem srebrnych mankietów do włosów, ten wygląd jest wykonany w całości z włosów. Wszystkie podstawy, na których umieszczane są treski, składają się z ponad 500 splecionych pasm włosów. Arkusze siwych włosów zostały starannie zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach, a wszystkie krawędzie zostały splecione, aby zapewnić im stabilność. Prawie 300 tresek o różnych kształtach zostało rozmieszczonych architektonicznie, aby stworzyć organiczną formę.

Przez gwiazdy - wydanie specjalne
W końcu nadszedł dzień ślubu. Ewoluując od swojej pierwszej miłości, nauczyła się, czym jest piękno i ból miłości. W końcu jest teraz zdeterminowana, by wyruszyć w nową podróż. Teraz wie, że jej ślub nie jest „szczęśliwym zakończeniem”, ale „nową podróżą” w jej życiu. W tym momencie, w tym wyjątkowym dniu, czuje się u szczytu swojego życia. Ten wygląd nie był początkowo częścią kolekcji, pierwotnie zaplanowanej jako dwudniowa sesja zdjęciowa, podczas której Ryuta ponownie fotografował najlepsze style z każdego etapu drugiego dnia, próbując je udoskonalić. Jednak inspiracja do „Across the Stars” przyszła mu do głowy w dniu pierwszych zdjęć i natychmiast zaczął pracować nad nim w nocy, przez 12 godzin bez przerwy, aby przekształcić „Pierwszą miłość” w ostateczny projekt. Podstawa jej włosów została zmieniona na długie blond włosy, a wszystkie przednie płatki zostały usunięte i ponownie przymocowane. Dodano około 50 cienkich warkoczy, a „Pierwsza miłość”, pomyślana jako obraz czystości, odrodziła się w ciągu jednej nocy jako wspaniała suknia ślubna.

Projekt został ukończony dzięki serii cudów, stając się tym samym najbardziej odpowiednim zakończeniem tej historii.

Hair: Ryuta Tomono @ryuta_tomono
Hair Assistant: Kanta @kyfrom2014 / Hideaki Kawai @hideakikawai_ / MIKA
Photography: Alan Cruz @zurkzenemixa / * Sohei Yanaoka (*Photographer of special edition) @sohei_yanaoka @sabfa_official
Retouche: Alan Cruz @zurkzenemixa
MUA: ASUKA @hairmake.asuka
Styling: SoSky1998 @asua_85
Designers: So Sky1998 @asua_85 (Couture gown for NEW MOON / Across the Stars) / smireture @smireture_min (First Love) / YUUNA ICHIKAWA @yuunaichikawa & XANADU TOKYO @xanadutokyo (Eclipse)
Models: Keren Louis (@kerenlouisofficial)
Video: Ryuta Tomono @ryuta_tomono


RYUTA TOMONO REBIRTH OF ILLUMINARE Collection JAPAN

Najnowsze posty na forum