Men HAIRMATE x Waterclouds

Skomentuj jako pierwszy!

Men HAIRMATE x Waterclouds

Absolutna profeska! Drodzy Państwo, oto Pierwsza Męska Kolekcja Fryzur HAIRMATE x Waterclouds Poland.

1. Razem z Marie Pascal Bernard stworzyliście kolekcję, proszę powiedz, jak się poznaliście oraz jak rozpoczęła się wasza współpraca?
Z Pascalem poznaliśmy się na wernisażu naszej wspólnej znajomej, tuż przed otwarciem pierwszego salonu HAIRMATE, juz wtedy chciałem żebyśmy działali razem, Pascal zechciał półtora roku później, i tak to sie zaczęło.

2. Co tobą kierowało do stworzenia kolekcji dedykowanej tylko mężczyznom?
Tymoteusz Pięta: HAIRMATE stworzyło wcześniej 2 kolekcje, w których główne role odgrywały fryzury damskie, dlatego stwierdziliśmy ze czas najwyższy stworzyć kolekcje typowo męską, biorąc pod uwagę ze fryzury będzie wykonywał barber i fryzjer wiedziałem tez ze będzie to sesja różnorodna o co zawsze dbam robiąc kolekcje w HAIRMATE. Chciałem połączyć idealne klasyczne barberskie kształty cięć z modowym wykończeniem i stylizacja fryzur. Myślę ze się udało i sesja jest inspiracja dla wielu mężczyzn i fryzjerów. Co więcej potrzebowaliśmy Materiałów dla powstającej we wrześniu HAIRMATE PRO SCHOOL OF HAIRDRESSING , w której między innymi będziemy prowadzić szkolenia z zakresu strzyżeń męskich i zarostu, Tak wiec było wiele impulsów żeby stworzyć Tą sesje.
Marie Pascal Bernard: Kolekcja ta jest chęcią pogodzenia dwóch światów: fryzjerstwa i barberstwa. To kompromis, próba sil, tarcie. To starania by uchwycić ta niewidoczna linie pomiędzy tradycjami. Ciekawy projekt przyjaciół i współtwórców.

3. Czy uważasz, że fryzjerstwo męskie w ostatnim czasie przeżywa swój rozkwit?
Tymoteusz Pięta: Zdecydowanie. Parę składowych ma wpływ na to ,że Faceci zaczęli przywiązywać większa uwagę do swojego wyglądu, co raz częściej poddaje sie dyskusji tematy na męskie i niby mało męskie i okazuje sie ze jedne i drugie cieszą sie ogromnym zainteresowaniem, Świadomość facetów wzrasta dzięki temu  ciuchy, kosmetyki męskie, siłownie to wszystko przezywa obecnie swój rozkwit, fryzjerstwo męskie również, to wszystko jest ze sobą mocno sprzężone.
Trzeba też powiedzie , że jakość usług  fryzjerskich w sektorze męskim na rynku polskim znacznie sie poprawiła, barbershopy wyrastaj jeden po drugim jak grzyby po deszczu trend ten zauważalny jest na całym świecie nie tylko w kraju nad Wisłą, moda na zarost i  klasyki (jak dla mnie zawsze na czasie) z repertuaru barberskiego mają wpływ na rozwój rynku.

Marie Pascal Bernard: Tam gdzie spotyka sie rozsądnych rzemieślników oraz oddanie pracy zawodowej barberstwo rzeczywiście rozkwita. Powodem jest nie tylko rozpoczęcie mojej pracy w Polsce co sama próba zmierzenia sie z wieloletnimi zaniedbaniami mężczyzn w ich codziennym groomingu i oddzielenie fryzjerstwa damskiego od barberstwa. Trzeba wyraźnie zaznaczyć ze nie istnieje pojecie fryzjerstwa męskiego. Takie nazewnictwo jest nieprawdziwie historycznie i jest dalekim uproszczeniem. Rozkwit ten jest wciąż niekontrolowany. To raczej nie wykształconą twórczość swobodna interpretacja i dość niezręczne próby czerpania inspiracji ze wszystkiego prócz prawdziwego barberstwa. Klasyczne męskie strzyżenia obejmują od 4 przez 6 aż do 16 form kanonicznych. Są to ustalone i wypracowane tradycyjne formy strzyżeń opierających sie na włosach o długości  'do ucha' i przeważnie stopniowanych. Dynamika rynku fryzjerskiego odbija sie echem w świecie barberskim zmiękczając linie i nadymając objętość. Ciekawie jest obserwacja tych trendów i próby ich przełożenia na świat męskich ciec.

4. Kiedy możemy spodziewać się waszej następnej kolekcji?
Jeszcze w tym tygodniu zaprezentujemy nasza nowa kolekcje damska RITE, można będzie ją zobaczyć w  naszym nowym salonie na Mokotowie, sam nie mogę się już doczekać !

5. Słyszałem, ze na początku lipca planujesz niespodziankę dla swoich klientów. Możesz zdradzić co to takiego?
O widzę Wici szybko się rozchodzą  ale już teraz wszystkich z trójmiasta i tych którzy będą w trójmieście wypoczywać zapraszamy do naszego salonu w SOPOCIE

Dziękuję za rozmowę


hair: Men HAIRMATE x Waterclouds

Najnowsze posty na forum