Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

martusia286 stworzył temat: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

Witam, pracuje w zawodowo jako fryzjerka. Mam pewne problemy zdrowotne i wiem, że dotrwać do emerytury w tym zawodzie będzie mi trudno. Wpadałam na pomysł, że mogłabym uczyć w szkole. Może ktoś z Was orientuje się jak można zostać nauczycielem w szkole prywatnej / państwowej fryzjerstwa ? Co trzeba ukończyć ?
Z góry Dziekuję !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ania odpowiedział w temacie: Re: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

Witam myślę ,że musiałabyś skończyć jakieś studia(pedagogiczne?) chyba że masz wykształcenie wyższe.A wiesz ,że też śmiało mogłabym się podpisac pod Twoim postem :lol: ,też tak się zastanawiam czy starczy mi zdrowia :?:

martusia286 odpowiedział w temacie: Re: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

same studia raczej by chyba nie wystarczyły, dowiedziałam się że trzeba byłoby zrobić studia podyplomowe w zakresie fryzjerstwa 7 lat nauki...

• lenna3
  • lenna3 Avatar

lenna3 odpowiedział w temacie: Re: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

Z tego, co się dowiedziałam, absolwentowi policealnej szkoły usług fryzjerskich, otrzymującemu zawód technika usług fryzjerskich, wystarczy jeszcze zrobić roczny kurs pedagogiczny, aby już móc uczyć fryzjerstwa w szkole. Z takimi kwalifikacjami pracują nauczyciele w szkołach policealnych o tym profilu.
A tak na marginesie: brakuje właśnie takich osób, które przygotowywałyby do tego zawodu.
Myślę, że jeżeli ktoś już myśli o tym poważnie, wystarczy się dowiedzieć w szkole, która przyjmuje takich nauczycieli i to by było najpewniejsze źródło.

tygrys_wawa odpowiedział w temacie: Re: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

Musisz mieć dyplom szkoły fryzjerskiej, co najmniej tytuł technika usług fryzjerskich, najlepiej mistrza i ukończyć kurs tzw.przygotowanie pedagogiczne (czasem trwa tylko miesiąc)- zależy od szkoły, to są tzw kursy pedagogiczne. i tyle. Potem ważne jest udokumentowane doswiadczenie zawodowe.

"Windy...

Natalia987 odpowiedział w temacie: Jak zostać nauczycielem w szkole fryzjerskiej??

Aby zostać nauczycielem fryzjerstwa ukończyłam studia podyplomowe na WSKZ na kierunku Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia w zawodzie - Technik usług fryzjerskich. Od roku pracuje jako nauczyciel tego przedmiotu i jestem bardzo zadowolona.

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum

• alexseen Avatar Pokazy

After my friends and I couldn't find anything interesting to do for the weekend, we decided to look...

Ostatni post przez alexseen

• pavloviktor Avatar royalvegas

Hello dear friends, I would like to tell you about , a place where I always find great games and...

Ostatni post przez pavloviktor

• militaria Avatar Zabieg botoksu na włosy

Ja olejuję skórę głowy i zostawiam na godzinę do trzech godzin przed myciem, a potem zawsze...

Ostatni post przez militaria