Zniszczone włosy!! co robić!!

Powerlook_pl odpowiedział w temacie: Odp: Re: Zniszczone włosy!! co robić!!

Nikt nie pisze o sklepowych paletach czy tanich szamponetkach,ponieważ faktycznie mogą one w znacznym stopniu uszkodzić włosy. Warto szukać w profesjonalnych sklepach z artykułami i kosmetykami do fryzjerstwa. Teraz przed świętami jest kilka fajnych promocji.

...

deq102 odpowiedział w temacie: Odp: Re: Zniszczone włosy!! co robić!!

Maski, odżywki, balsamy

Pielęgnacja włosów wymaga działania wielopoziomowego - począwszy od diety i stylu życia, skończywszy na pielęgnacji. Nie musisz mieć zniszczonych włosów, by przestraszyć się ich wyglądem bez nałożonej odżywki. Kosmetyk sprawia, że włosy nie tracą wilgoci, wygładzają i nabłyszczają a także chronią przed uszkodzeniami. Na sklepowych półkach znajdziesz całą gamę masek i odżywek od różnych rodzajów włosów, stosuj je regularnie.

Jeśli farbujesz włosy, używaj farb bez amoniaku - są łagodniejsze, najlepiej oczywiście udać się do salonu. Jeśli jednak robisz to sama, pamiętaj, by farbować tylko odrosty - nie nakładaj farby na te partie włosów, które zachowały kolor.

Na zły stan włosów wpływają także zbyt często stosowane lokówki, prostownice i suszarki. Jeśli nie musisz natychmiast po umyciu włosów wyjść z domu, podsusz je trochę, pozwalając, by same "doschły".

Dobrze traktuj swoje włosy - nagroda gwarantowana - który facet nie zwróci uwagi na lśniące i piękne włosy? Teraz przypomnij sobie, kiedy wyszłaś tylko po gazetę z "sianem" na głowie i jak szybko chciałaś znaleźć się z powrotem w domu...

karola90 odpowiedział w temacie: Zniszczone włosy!! co robić!!

Mnie też kiedyś wykończyła sklepowa palette, jeszcze w szkole nią farbowałam i straciłam z 2/3 włosów. Zostało mi trochę siana na głowie dosłownie.

Ratowała się tak:
- ścięłam włosy na krótko - mówi się trudno i tak nie było co tego paskudztwa trzymać
- zaczęłam używać lepszej farby i masek do włosów

A ostatnio to już w ogóle przeszłam na naturalną pielęgnację, mam ziołowe szampony bez silikonów i farbuję henną. Czasami używam olejków do włosów. Włosy mam grube i mocne, prawie w ogóle nic mi nie wypada. Trochę jest roboty z taką pielęgnacją, ale warto.

ARTISTIQUE odpowiedział w temacie: Zniszczone włosy!! co robić!!

Polecamy program odbudowujący Artistique.

Hair Rebuild Program - system regeneracji włosów

Specjaliści z Artistique są przekonany, że wszyscy profesjonalni fryzjerzy i styliści na całym świecie są zgodni, że sukces zawodowy eksperta odbywa się poprzez umiejętności, wiedzę teoretyczną i zdrowe włosy. Niezależnie od tego jak daleko sięga wiedza techniczna stylisty mając do czynienia ze zniszczonymi włosami nie może on w pełni jej wykorzystać. Normalnie zabiegi pielęgnacji włosów są stosowane po "szkodliwych" zabiegach fryzjerskich. Artistique zakłada, że ​​jeśli włosy są w dobrej kondycji, mogą być przeprowadzane najbardziej zaawansowane zabiegi, a jeśli są nico mniej zdrowe, niezależnie od przyczyny, wtedy powinny zostać przywrócone do optymalnego stanu, to znaczy zregenerowane i dopiero wtedy poddane dalszym "chemicznym" zabiegom fryzjerskim.

Artistique jest świadomy jakie wyzwania mają styliści podczas pracy w salonie:
- niezadowolenie z wyniku trwałej ondulacji,
- niezadowolenie z wyników koloryzacji,
- niezadowolenie z kondycji włosów.

Rozwiązanie: Program regeneracji włosów - Artistique Hair Rebuild Program
- przywraca strukturę włosa od wewnątrz,
- oczyszcza włosy z pozostałości chemicznych pozostawionych
po zabiegach fryzjerskich,
- Artistique Hair Rebuild Program działa poprzez doskonały system
synergii, który gwarantuje optymalną wydajność.

madziulkaaa odpowiedział w temacie: Zniszczone włosy!! co robić!!

Proponowałabym zaprzestac narazie rozjasniania włosów gdyż z tego co piszesz są tak zniszczone że niedługo może się to zle skonczyc. Salony fryzjerskie maja rozne uslugi regeneracyjne na wlosy. Polecam saune. Włosy po zabiegu są nawilżone (a tego najbardziej potrzeba wlosom zniszczonym zabiegami chemicznymi). Nie jest to wielki koszt a po 2 miesięcznej kuracji min raz w tygodniu zabieg wloski napewno odzyją:)

Margaretta odpowiedział w temacie: Zniszczone włosy!! co robić!!

Jeśli koniecznie będziesz chciała zejść do blondu, to zainwestuj od razu w dobrą maskę do włosów rozjaśnianych lub bardzo zniszczonych. Ja bym polecała firmy nanokeratin lub macadamia (macadamia ślicznie pachnie). A do tego zabiegi regenerujące w gabinecie fryzjerskim, żebyś nie została łysa, bardzo fajny efekt daje rekonstrukcja na kosmetykach firmy Joico, sama robię ją co miesiąc, bo też rozjaśniam włosy i są naprawdę lśniące :) i jeszcze możesz spróbować keratynowego prostowania- to mi mój fryzjer polecał- bardzo mocno regeneruje zniszczone włosy, ale to musi być chyba odpowiednia keratyna. Ja też się lepiej czuje w blondzie i nie wrócę za szybko do swojego koloru :D

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum