Włosy grube i suche

spekulant90 stworzył temat: Włosy grube i suche

Witam

Co byście polecili do włosów męskich które określiłbym jako grube, suche, sztywne ?
Ten typ włosów wymaga dobrego i częstego strzyżenia ponieważ już po 2 tygodniach robi się fryzura typu chełm bo one po prostu nie opadają
Odnoszę też wrażenie, że włosy zaczynają lepiej wyglądać np. po 2 dniach gdy zaczynają się przetłuszczać ale włosy trzeba czasem być a szczególnie jak się powyginają nienaturalnie np. po śnie czy słuchawkach.
Czy to powinien być szampon/odżywka która nawilża, zmiękcza, osłabia włos, może natłuszcza? Jest w ogóle coś takiego? Cena nie gra roli.
Włosy po umyciu mi szczególnie sie nie podobają bo mam wrażenie jakby traciły to naturalne przetłuszczenie i obciążenie i stoją na baczność.
Obecnie używam szampnu wella nawilżającego do włosów grubych.
Wiem że z kodem genetycznym włosa nie wygram, ale może chociaż trochę można coś znimi zrobić :)
Mam nadzieję że na podstawie mojego opisu uda się coś doradzić. Proszę o pomoc.
Proszę o podpowiedź jakich szamponow, odżywek, produktów do pielęgnacji i stylizacji powinieniem używać bądź spróbować
Pozdrawiam

Filemon odpowiedział w temacie: Włosy grube i suche

Miałem nieco podobny problem, ale moje włosy nie układały się w coś w rodzaju "hełmu", jak sam to określiłeś. Ludzie niestety mają bardzo różne włosy, przez co trudno o jakiś uniwersalny środek, który mógłby rozwiązać tego typu problemy. Jak dla mnie możesz śmiało zacząć stosować jakieś odżywki, których najczęściej używa się zaraz po umyciu włosów i później dokładnie się je spłukuje. Znalazłem wiele ciekawych produktów na , więc może wśród nich znajdziesz coś idealnego dla siebie. Skoro cena nie gra dla Ciebie roli, to bez problemu możesz przetestować różne produkty, pomady, odżywki, czy szampony. Spróbuj czegoś i daj znać co i jak. ;)

steffcia odpowiedział w temacie: Włosy grube i suche

mam ten sam problem :( kurcze, już stosowałam różnych szmponów i odżywek i nadal nic, nadal są suche i co najgorsze że się dodatkowo puszą...pomóżcie, co mogę na nie zastosować...może coś domowego, jak nie specjalistycznego...

zimny odpowiedział w temacie: Włosy grube i suche

A może olejowanie włosów by pomogło...

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum