ZAIKS płaćić czy nie płacić

fryzjer odpowiedział w temacie: Odp: Re: ZAIKS , ZPAV...

Po kilku tele. i przeszukaniu innych for nic nam nie zostaje jak płacić za słuchanie radia i to kilku podmiotom.
a że tak tylko jest w Polsce no cóż to jest właśnie POLSKA (nie będę przeklinał na własnym forum ale aż słowa się cisną na usta)

czyli jest zasada chcesz słuchać radia to płacz i płać no chyba że kupisz płyty zwolnione od licencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

iwciasun odpowiedział w temacie: Odp: Re: ZAIKS , ZPAV...

Dzwoniłam do zaiksu pytałam panią jak to jest z puszczaniem muzyki w celu prezentacji sprzętu to powiedziała że trzeba płacić ale gdy powiedziałam jej że jest taka ustawa jak pisałam wcześniej to już nie bardzo wiedziała co powiedzieć dała mi numer do pana który już na samo dzień dobry był niemiły i powiedział że oni interpretują tą ustawę w ten sposób że można puszczać w celu prezentacji tylko przez chwile a nie cały czas a w ustawie nie ma takiego zapisu że można tylko przez chwilę więc czas jaki oni spędzają u nas w salonie na sprawdzanie licencji też można nazwać chwilą właśnie tą w której prezentujemy sprzęt czyż nie ?. W przyszłym tygodni postaram się skontaktować z jakimś radcą prawnym tylko nie bardzo mam kiedy a telefonicznie nie wszyscy udzielają porad prawnych.

Powerlook_pl odpowiedział w temacie: Odp: ZAIKS płaćić czy nie płacić

baldek napisał: Hej ostatnio dostałem liest/polecony a w nim pisemko z ZAIKS`u, że mam zarejestrować radio abym mógł puszczać muzykę w swoim salonie.

Troszkę sie na nich zdenerwowałem :-x bo z jakiej racji mam im płacić kasę, nie umię tego zrozumieć.

Więc narazie podarłem pisemko i moga mi naskoczyć :evil:
Nie będę płacił darmozjadom

Takie jest prawo, że nie można puszczać radia bez zezwolenia w miejscach publicznych. Od tego czy bedą Cię nachodzić zależy tylko od nich:) Jak widać bywa to różnie, także sam zadecyduj czy chcesz płacić czy nie:)

...

fb_1697502293627618 odpowiedział w temacie: Odp: ZAIKS płaćić czy nie płacić

Po co Wy płacicie za zaiks i stoart skoro tego nie chcecie? Denerwujecie się, że płacicie niebotyczne kwoty, nie zgadzacie się na to, sprowadzacie na siebie nieprzyjemności a wystarczy wpisać w googlach "Muzyka bez opłat ZAIKS". Istnieje kilka firm w Polsce, które zajmują się tego typu rozwiązaniami i nie są to rozwiązania, które są nowe. BA! Co więcej - bardzo proszę artykuł o niepłaceniu ZAIKSu pisany przez prawnika http://aprmedia.pl/blog/muzyka-w-lokalu-bez-oplat-zaiks/. Na prawdę - nie warto! Zamiast oddawać te pieniądze bogatej bandzie to kupcie sobie nowe narzędzia do salonu, albo wyjedźcie na wakacje :)

joanna88 odpowiedział w temacie: Odp: Re: ZAIKS , ZPAV...

Warto zerknąć do oferty https://www.publicmusic.pl/. Firma organizuje muzykę do sklepów, restauracji czy zakładów fryzjerskich, ale też ma grono osób, którzy od strony prawnej ogarniają ten temat i pomagają w załatwianiu spraw związanych z tymi płatnościami.

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum