czy warto robić kurs fryzjerski?

baldek odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

Czy warto robić taki kurs w ZDZ, moim zdaniem 'nie' gdyż w te tutaj musisz kłaść duży nacisk na praktykę, co dziennie modelki i ciężka praca.
Wydaje mi się że lepiej zainwestować w pożądny kurs fryzjerski, i ręcze ze więcej z niego wyniesiesz niż z kursy w ZDZ.

Od strony pracodawcy najważniejsze są Twoje umiejętność a nie szkoła, którą kończyłaś. Więc jeśli się wykażesz że umiesz pracować to nie bój się nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

blackforever odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

moja koleżanka skończyła już kurs w zdz, ona tam miała sporo praktyki, najpierw na ,,główkach fryzjerskich" potem na żywych modelach. Mówi, że nauczyła się więcej niż się spodziewała.

Ania odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

Ale tak w ogóle to czujesz że chciałabys to robic na codzień ???Bo jeśli tak to juz połowa sukcesu ;-)

blackforever odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

Wiesz, gdybym nie chciała tego robić to nie wybierałabym się na taki kurs - w końcu to kosztuje. Fryzjerką chciałam być od zawsze, jednak w czasach, kiedy po maturze dokonywałam wyboru dałam się przekonać, że tylko po studiach dostanę dobrze płatną pracę a fryzjerów jest dużo. Wtedy rzeczywiście tak było, mieszkałam w małym mieście a koleżanka, która skończyła szkołę fryzjerską była bardzo długo bezrobotna. Dzisiaj mieszkam w W-wie. Nie żałuję, że skończyłam studia, ale to co robię nie daje mi satysfakcji. Zawsze miałam smykałkę do fryzur i makijarzy, poza tym jestem plastykiem z zamiłowania. Wcześniej nie wiedziałam, że ten zawód można zdobyć kończąc kurs, inaczej zrobiłabym już dawno. Mam 30 lat i uważam, że to ostatni dzwonek aby coś zmienić, inaczej do końca życia będę przerzucać papierki w biurze. :)

Ania odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

No to jesli tak to do dzieła .Nie patrz na opinie ludzi ,bo każdy ma swoje zdanie i trochę racji,tylko idż na kurs i próbuj.Najważniejsze że będziesz robiła to co lubisz ,wtedy jest ogólnie łatwiej.Powodzenia

fryzjer odpowiedział w temacie: Re: czy warto robić kurs fryzjerski?

Jeżeli tylko dużo włożysz parcy w swoje kształcenie to napewno warto iść na taki kurs, zawsze to lepszy poczatek kariery.
Jednak uwież mi dużo jeszcze czasu minie zanim uznasz że naprawdę potrafisz strzyc.

Dlatego bardzo polecam po kursie wybrać się na inne szkolenie fryzjerskie (wiem że są płatne ale naprawde dużo dają) i wtedy zauważysz różnice w kształceniu na takich kursach.

I tak jak piszesz to ostatni dzwonek na zmianę zawodu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum