początkująca fryzjerka-co dalej?

Aleksandra90 stworzył temat: początkująca fryzjerka-co dalej?

Witam:)
Odkąd pamiętam chciałam zostać fryzjerką.Po ukończeniu liceum(nie wybrałam się do zawodówki, bo chciałam mieć maturę) poszłam do studium fryzjerskiego.Aktualnie ukończyłam szkołę, teraz czekam na wyniki z egzaminów.I teraz zastanawiam się co dalej??
Nie czuję się pewna, moje umiejętności praktyczne są bardzo małe...byłam na praktykach, ale tylko 3 msc-nie dość, że w moim mieście nie chcieli przyjąć kogoś po 18 r życia i znalezienie praktyk było prawie niemożliwe to jeszcze nic z nich nie wyniosłam.Praktyki w szkole też słabe...2 dni co 2 tygodnie-modeli musieliśmy zapewniać sobie sami, więc ćwiczyliśmy zazwyczaj tylko na sobie(ale ile można? miałam włosy do pasa,a potem ledwo za ucho ;) ) kto mógł to przyprowadzał kogoś z rodziny, znajomych, ale wiadomo-tłumów nie było.
Wiem, że u mnie w mieście nie mam czego szukać.Od października wybieram się do Torunia i teraz mam dylemat-czy ktoś przyjął by mnie tam na płatne praktyki? lub na staż? tylko pytanie, czy ja z moimi słabymi umiejętnościami nadaję się na staż? :( a może jednak jakiś kurs fryzjerski? wiem, że jest 3 msc.
Proszę poradźcie, pozdrawiam, Ola

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Eymen_Design odpowiedział w temacie: Odp: początkująca fryzjerka-co dalej?

Droga Olu nie ma co się łamać, ja osobiście polecam Tobie 2-3 miesięczny kurs.
Na takim kursie teoretycznie dowiesz się wszystkiego od podstaw i zdziwisz się że na takim kursie można zostać dobrym ,,podstawowym,, fryzjerem. Takie kursy kosztują od 1500zl do około 6000zł to zależy jaki rejon Polski.

Znakomicie wiem co teraz czujesz gdy zmarnowałaś dwa lata gdzie przez dwa lata można zostać naprawdę dobrym fryzjerem. Pod warunkiem że chcemy nim zostać !
Musisz znaleźć optymalny kurs dla siebie, rozgraniczyć tanią tandetę od drogiej burżuazji Taki kurs na którym dużo mówią i tłumaczą jak i pokazują i kontrolują to co robisz, korygując Twoją rękę, pomysły.

Jeśli chcesz prywatnie się do kogoś wybrać to odradzam, no chyba że to jakiś znajomy znajomego na dodatek z polecenia. Tak ogólnie prywatne kursy jedno osobowe są bardzo ale to bardzo drogie, ludzie się cenią...

Istnieje jeszcze jedna opcją która jest bardzo ciekawym rozwiązaniem pod warunkiem że jednak coś tam potrafisz.
Wiec, zatrudniamy się w studiu fryzjerskim, dogadujemy się z właścicielem takiego studia że będziemy pracować za mniejszą stawkę ,,taka jaka nam pasuje z granic dolnych,, za to kierownictwo wysyła nas na szkolenia.
Raz praca raz szkolenia... Ty zdobywasz wiedzę i pracujesz u kogoś, a ten ktoś ma taniego pracownika który z czasem dojdzie do wysokiej rangi, wtedy przejdzie na normalna stawkę. Jednym słowem i tu się uczysz i tam :)
Kwestia jak bardzo jesteś elastyczna i czy Tobie zależy.

Z całego serca życzę Tobie sukcesów.

GG401075

freestyle odpowiedział w temacie: Odp: początkująca fryzjerka-co dalej?

Jestem w podobnej sytuacji, bo jestem dopiero po 1 roku policealnej... tak wiec jeszcze rok przede mną. Trochę drogie te szkolenia. ale z drugiej strony jeśli miałabym być dobra w tym co robię to na pewno znajda ie klienci którzy przyjdą:)

Aleksandra90 odpowiedział w temacie: Odp: początkująca fryzjerka-co dalej?

Dzięki za odp!
Eymen:

Wiesz może coś na temat kursów w Toruniu?wiem, że są organizowane- i właśnie, jak ocenić to czy taki kurs wiele nas nauczy czy nie? bo jak pójdę do "sekretariatu" to wiadomo, że będą zachwalać...na co zwracać uwagę?

Freestyle:
Życzę Tobie, abyś więcej umiała niż ja po swojej szkole ;) a macie zapewnionych modeli? jak to u Was wygląda?

freestyle odpowiedział w temacie: początkująca fryzjerka-co dalej?

hej.... skonczyłam szkole i jestem zadowolona mialam na zajeciach modelki przychodzily z zewnatrz..... obecnie caly czas sie szkole najbardziej podoba mi sie firma MONTIBELLO.....a z praca tutaj to ciezko bo chca 10 lat doswiadczenia od razu po szkole..... ale planuje zalozyc cos wlasnego. pracodawcy u ktorych pytalam sie o prace to nie sprawdzali umiejetnosci tylko jaka szkole skonczylam, a na pewno osoby po dobrej szkole AWANGARDA w Kliszu wiedza duzo i praktyke tez dobra....

betka86 odpowiedział w temacie: początkująca fryzjerka-co dalej?

Ja w styczniu zdałam egzaminy. Mam 27 lat i dopiero startuje w tym zawodzie. Jestem tch.usł.fryzjerskich czyli mam dość dużą wiedze teoretyczna ale praktyki prawie wcale. Bardzo mi zależało i dostałam staż. Co będzie dalej zobaczymy. Tobie życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Bo jak się jest zapaleńcem w tej dziedzinie i się naprawdę bardzo chce to wszystko można :) Przede mną jeszcze bardzo długa droga i masa szkoleń ale się nie zniechęcam tylko siedzę w tym po uszy :)

Powodzenia i pozdrawiam :)

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum