Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

xFarewellx stworzył temat: Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

Witam serdecznie :)
Mam pytanie co do możliwości stosowania kosmetyków własnego wyrobu w salonach. Chodzi mi konkretnie o mieszanie na własną rękę półproduktów kosmetycznych (przykładowo keratyny, hydrolizowanego jedwabiu, przeróżnych humekantów, czy choćby ekstraktów) np w celu usługi regeneracji włosów. Jak się na to zapatruje sanepid? Czy są jakieś przepisy regulujące co można, a czego nie można używać?
Sporo klientek ma włosy zniszczone, ale też przeciążone niewłaściwą pielęgnacją i czasem aż się prosi, żeby je potraktować bardziej naturalnym składnikiem, pozbawionym tak dużej ilości konserwantów i detergentów, a nawet stworzyć dla nich odpowiednią mieszankę do domu, w celu podtrzymania efektów?
Podsumowując: pytanie do Was: na co sobie można pozwolić? Czy półprodukty są jeszcze dopuszczalne, a przykładowo wzbogacenie maski do włosów naturalnym miodem, bądź spłukanie ich naparem ziołowym będzie już zbyt "kuchennym" rozwiązaniem?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

fryzjer odpowiedział w temacie: Odp: Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

Hej moim skromnym zdanie będziesz mieć z sanepidem kłopoty jeżeli zaczniesz robić sama kosmetyki, bo np. potrafią się oni doczepić do braku instrukcji przy farbach lub braku czytelnej daty produkcji i itp.
a w Twoim przypadku jak chcesz wszytsko robić sama z półproduktach to Cię zjedza na dzień dobry bo to nie ma wymaganych atestów i nie był przebadany.
naprawdę ciężko będzie Ci ich przeszkoczyć i lepiej sobie odpuścić lub robić to po kryjomu.

The following user(s) said Thank You: xFarewellx

Powerlook_pl odpowiedział w temacie: Odp: Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

xFarewellx napisał: Witam serdecznie :)
Mam pytanie co do możliwości stosowania kosmetyków własnego wyrobu w salonach. Chodzi mi konkretnie o mieszanie na własną rękę półproduktów kosmetycznych (przykładowo keratyny, hydrolizowanego jedwabiu, przeróżnych humekantów, czy choćby ekstraktów) np w celu usługi regeneracji włosów. Jak się na to zapatruje sanepid? Czy są jakieś przepisy regulujące co można, a czego nie można używać?
Sporo klientek ma włosy zniszczone, ale też przeciążone niewłaściwą pielęgnacją i czasem aż się prosi, żeby je potraktować bardziej naturalnym składnikiem, pozbawionym tak dużej ilości konserwantów i detergentów, a nawet stworzyć dla nich odpowiednią mieszankę do domu, w celu podtrzymania efektów?
Podsumowując: pytanie do Was: na co sobie można pozwolić? Czy półprodukty są jeszcze dopuszczalne, a przykładowo wzbogacenie maski do włosów naturalnym miodem, bądź spłukanie ich naparem ziołowym będzie już zbyt "kuchennym" rozwiązaniem?

Moim zdaniem stosowanie wymieszanych półproduktów jest jeszcze dozwolone, jednak sanepid może się zawsze doczepić. Stosowanie domowych wyrobów nie jest mile widziane, nie ważne jak cudowne by one były;) O wiele lepiej byłoby polecać klientkom sprawdzone domowe środki do pielęgnacji włosów. A w zakładzie powinno się używać jak najbardziej naturalnych, ale jednak profesjonalnych.

...

Powerlook_pl odpowiedział w temacie: Odp: Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

xFarewellx napisał: Witam serdecznie :)

Moim zdaniem stosowanie wymieszanych półproduktów jest jeszcze dozwolone, jednak sanepid może się zawsze doczepić. Stosowanie domowych wyrobów nie jest mile widziane, nie ważne jak cudowne by one były. O wiele lepiej polecać klientkom sprawdzone domowe środki do pielęgnacji włosów. A w zakładzie powinno się używać jak najbardziej naturalnych, ale jednak profesjonalnych.

...

Kate90 odpowiedział w temacie: Kosmetyki własnej roboty, półprodukty w salonie?

Ja stosuje półprodukty :) Sanepid sie nie czepia bo nawet nie wie co to jest.
Kupuje połprodukty kupione w aptece te bez recepty, wszystko co jest w aptece i zielarniach jest przebadane duuzo razy wiec nie wiem skad ta teoria.
Trzeba miec jedynie wiedze, jak stosowac i do czego co dodac zeby byly super efekty co do rodzaju włosów :) Półproduktami mozna nawet efekty koloryzacji polepszyc, wiedza tutaj jest kluczem .

...

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum