Proszę o pomoc w dobraniu farby

agness444 stworzył temat: Proszę o pomoc w dobraniu farby

Witam, mam kłopot z farbowaniem a raczej z doborem farby ale od początku. Od 5 lat chodziłam do fryzjera i farbowałam włosy na 'różany blond'. Kolor włosów po tej farbie to był piękny, bardzo, bardzo jasny blond z odcieniem różu. Niestety nie mam pewności jaka to była firma farby jednak salon głównie używał farb Matrix. Prawda jest taka że róż szybko się spłukiwał ale blond zostawał. Rok temu usłyszałam że wycofali mój kolor ale 'będziemy kombinować' z innymi. I tak od roku kombinujemy że zaraz po farbowaniu mam włosy bardziej czerwone niż różowe a po parunastu myciach przechodzą w rudo - żółte :/ postanowiłam że sama spróbuję odtworzyć ten kolor w domu. Kupiłam dwie farby: Wella Illumina 10/36 + Welloxon Perfect 9% oraz Wella Color Touch Pink Dream + Wella COLOR TOUCH oxydant 4%. Zgodnie z instrukcją obie farby mieszałam 1:1. Najpierw nałożyłam farbę Illumina, następnie umyłam włosy i nałożyłam Color Tuch. Efekt.. po koloryzacji która jeszcze mi została od fryzjera farba Illumina zrobiła z moich włosów bardzo, bardzo jasny rudy a Color Tuch nałożyła się tylko na końcach i plackowato w pojedynczych miejscach. Załamanie totalne. Moje pytanie brzmi czy powinnam najpierw wykonać dekoloryzację (jeżeli tak to jaki preparat jest najlepszy?) lub też powinnam użyć najpierw rozjaśniacza/ blondera? A dalej, czy zaraz po dekoloryzacji lub rozjaśnianiu mogę nałożyć Illumine? Jak pominąć plamy z różu? Czy mogę połączyć obie farby tzn najpierw rozmieszać je osobno z oxydantami a później obie mieszanki wymieszać razem? Mam jeszcze po tubce farb z tej firmy dlatego zależy mi żeby je wykorzystać. Zdaję sobie sprawę że jest to śmieszne dla profesjonalisty i ktoś pomyśli 'idź do fryzjera kobieto' ale 4 miesiące temu urodziły mi się bliźniaki, cierpię na chroniczny brak czasu i bardzo chciałabym znaleźć swój domowy sposób na ten kolor. W załączniku wysyłam foto o jaki efekt mniej więcej mi chodzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena