egzaminy:)

Ania odpowiedział w temacie: O: EGZAMINY

NO fakt,żeby odpowiedzieć na twoje pytania trzeba by było jutro zamiast pójść do pracy,posiedzieć przed kompem :)a tak szczerze,próbowałaś zajrzeć do książki np.Technologia fryzjerstwa????Polecam,bez trudu znajdziesz tam odpowiedzi na zdecydowaną większość ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosiam28 odpowiedział w temacie: O: EGZAMINY

JAK WIESZ TERAZ JEST RUCH PRZED ŚWIATECZNY TAKŻE O WOLNYM NIE MOGE NAWET POMYŚLEĆ;)
A CO DO KSIĄŻKI TO NIE STETY WSZYSTKIEGO TAM NIE ZNALAZŁAM:) CHYBA ŻĘ MAM INNA:(
ALE DZIĘKI ZA ODP
POZDRAWIAM!

kasia19901114 odpowiedział w temacie: O:egzaminy:)

witam możesz zadać pytania na które nie znasz odpowiedzi bo ja tez mam za niedługo egzamin ale mam dużo notatek wiec mogę ci pomóc pozdrawiam

gosiam28 odpowiedział w temacie: O:egzaminy:)

witam !
bardzo Ci dziękuje za chęc pomocy będę bardzo wdzieczna a mogła bys mi podać np email albo gg lepiej było by korespondować
pozdrawiam!

iwcia123l odpowiedział w temacie: O:egzaminy:)

1.Wymień i omow rodzaje brzytew:
Brzytwa-jest wykonana z wysokogatunkowej stali,zapierającej dodatki chromu i wolfranu.Brzytwe szliuję się na skórzanych paskach lub kamieniach.Rodzaje brzytew:pełna(francuska),wypukła,wklęsła dzieli się na(ćwierćwklęsłą,półwklęsłą,całowklęsła).Brzytwe wycofano z użytku z powodu przenoszenia chorób:AIDS,HIV,grzybicą, Brzytwy różnią się od siebie szerokością, szlifem.kształtem,Brzytwe zastąpiły narzędzia takie jak:narzedzia brzytwo podobne,tempera,nóż chiński.
2.Omów budowę brzytwy:

3.Co daje stosowanie wagi we fryzjerstwie :
Bardzo dobry efekt, właściwy kolor, dokładne odmierzanie:wody utlenionej, rozjaśniacza,farby, odżywki-w saunie,
4.Jakie należy stosować naczynia do zabiegów chemicznych:
Szklane lub plastikowe.
5.Omów stosowanie sterylizatora:
Aparat do sterlizacji i sterylizuje urządzenia przy użyciu wysokiej temp. od 160 do 220 , ma duże rozmiary ale wykazuje dużą skuteczność , inne nazwy:sanityzator ma promienie UV i nimi zabija,aparat kulkowy-temp. do 240 ,odkażają, unieszkodliwiaja bakterie, zarazki,pleśnie, grzyby, wirusy.
6.Omów w jakim celu użyjesz degażówek:
Degażówki jedno strone (do modelowania)-odcinają 50% uchwyconych włosów, do cieniowania do korekcji, do koregowania niedoskonałości,
Degażówki dwu strone (do efilacji)-obcinamy 30% uchwyconych włosów,technika dregowa, co cieniowania, przeżedzania,
Degażówki punktujące-powsaja małe kępki włosów które pyzytrzymuja długie włosy tzw.odbiecie włosów stosowane na czybku głowy.
7.Omów efekt stosowania szczotki płaskiej:
Stosowana do męskiedo modelowania. Szerokie szczotki płaskie służom do wyczesania,szczotkowania, wygładzania długich włosów,koków, wygładzenia tapiru.
8.Do czego służą pałeczki KALAMIS:
Do robienia loków,zaczeły jako pierwsze kręcić loki greczynki,w starożytności,rzym.
9.Jakiego grzebienia nie urzyjesz do cieniowania zarostu męskiego:
Szpikulca,grzebienia do fal,z szerokimi rozstawionymi ząbkami.
10.Omów jakich przyborów użyjesz do wykonania fal:
Palce,grzebień do strzyżenia lub fal, kiedyś za pomocą żelazka Marcelowskiego, kiedyś aby gżbiety były bardziej widoczne używano metalowe kramelki.
11.Do jakiego narzędzia podobne jest żelazko Marcelowskie:
Jest podobne do lokówki,lokówka jest na prąd, a żelazko jest na piec,
12.Do czego służy Klimazon:
To komputer fryzjerski inna nazwa to promienik,który działa w oparciu o technikę ogżewania promieniami podczerwonymi , które stanowia żródło ciepła. Celem komputera jest wytwarzanie wysokiej temp. podczas zabiegów takich jak: farbowanie, rozjaśnianie, kuracja włosów. Czas działania skraca się od 40-50%.Rezultatem jest dobry efekt zabiegów fryzjerskich. Klimazon jest nowej generacji posiada sterownik,które kierują pracą aparatu oraz inne nazwy :hairmaster,infrazon-gorsza jakość.
13.Omów w których czynnościach zastosujesz szpilki w kształcie litery V:
Do koków.
14.Omów zastosowanie klipsów:
Klipsy długie (sekcyjne)- do strzyżenia,farbowania, pasemek, koków.
Klipsy średnie-koków,do modelowania,
Klipsy krótkie-do ondulacji wodnej, pierścionków,
15.Omów do jakiego celu zastosujesz nóż chiński:
W celu efilacji,rózne cięcia na piórko,do cieniowania,strzyzenia warstwowego. Ma nieruchome ramie,składa się z 1 częsci.
16.Co uzyskasz po stosowaniu sauny na włosy:
Saune stosuje sie przy suchuch i zniszczonych ,wilgoć i temp. panujące wewnątrz aparatu zwiększa właściwości chłone włosów i ułatwiają osadzanie sie substancji pielęgnacyjnych we włosach.
17.Co zastąpi ci maszynkę do cieniowania włosów:
Nożyczki klasyczne.
18.Jakich przyborów użyjesz przy wykonaniu pasemek:
Szydełko,pędzelek,miseczki,czepek,szpikulec,klipsy,folia,
19.Co może zastąpić wałki do ondulacji wodnej:
Szczotka,lokówka,suszarka, prostownica,pierścionki,klipsy,dyfuzor.

marciaaaaa odpowiedział w temacie: O:EZAMINY:)

widze ze masz takie pytania jak ja:)) jesli masz jakies odpowiedzi to bardzo poprosila bym o pomoc:) bede bardzo wdzieczna:)))

Moderatorzy: fryzjer
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum