Atopowe zapalenie skóry dłoni

militaria stworzył temat: Atopowe zapalenie skóry dłoni

Mam problem z atopowym zapaleniem skóry dłoni. Szukam sposobu na to jak sobie z tym poradzić, czasami skóra dosłownie pęka.
Czy macie swoje sposoby?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

eleonora odpowiedział w temacie: Atopowe zapalenie skóry dłoni

Może dieta ? 8 lat się z tym męczyłam.. czasem jeszcze nawraca ale już nie w takim stopniu i wydaje mi się że to właśnie zmiana całkowita diety mi pomogła. Probowalam wielu różnych sposobów i maści przez te wszystkie lata i skutek jest taki, że teraz mam starcze ręce z białymi plamami . Teraz jak tylko pojawia się świąd czy pierwsze pęknięcie od razu smaruje Retimax1500, zmieniłam tez mydło na Oillan med natłuszczające, poza tym dermokosmetyki na azs w verdelab.pl - są bardzo skuteczne. I pomimo ceny warto, bo są niesamowicie wprost wydajne. I do póki nie skuszę się zjeść czerwonego mięsa czy pysznego makaronu jest Ok..
Jeszcze (ale to tylko moje obserwacje wydaje mi się ze prawidłowe) może się nasilać np podczas niektórych pyleń traw czy czegos na co być może masz uczulenie . Na wiosnę tak miałam jak pyliły trawy i zjadłam produkt który tez mnie uczula automatycznie poza katarem pogorszył się tez stan skory rąk.
Płyn do naczyń only bio hipoalergiczny tez u mnie się sprawdza

pisaczkowa odpowiedział w temacie: Atopowe zapalenie skóry dłoni

najwazniejsze to lekarz dermatolog a potem kombinuj z kremami masciami ogolnodostepnymi itd

parasolka odpowiedział w temacie: Atopowe zapalenie skóry dłoni

no to albo kombinowac samodzielnie albo lekarz :P

pisaczkowa odpowiedział w temacie: Atopowe zapalenie skóry dłoni

no ja bym poszla do lekarza ale kazdy jest inny :) z samodzielnie wybieranych polecam kosmetyki z you oil https://www.notino.pl/youoil/cbd5-dermatitis-psoriasis-eczema-krem-regenerujaco-kojacy-do-skory-atopowej/

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum