Asymetria twarzy a fryzura

minsia20 stworzył temat: Asymetria twarzy a fryzura

Witam, piszę, ponieważ ostatnio zastanawia mnie pewna kwestia: czy dobra fryzura pomaga, kiedy ma się asymetryczną twarz?
Mam osiemnaście lat i wrodzoną asymetrię twarzy (podbródek przesunięty trochę w lewą stronę, dolne i górne zęby nie zgrywają się ze sobą, broda jest wysunięta do przodu, od profilu na równi z linią ust), która ujawniła się dopiero jakiś czas temu. Nie zauważałam jej, dopóki nie powiedziano mi o niej u dentysty. Okazało się, że mimo poważnej wady operacja nie jest refundowana, a że mnie na nią nie stać i raczej przez dłuższy czas nie będzie mnie stać, jako że planuję studia, próbuję jakoś odbudować zupełnie stracone poczucie wartości. Zaczęłam mieć obsesję na punkcie tego "błędu natury", do tego stopnia, że zaczęło mi odbijać, ale ostatnio doszłam do wniosku, że muszę wziąć się w garść i jakoś z tym walczyć (to znaczy z obsesją, nie z wadą, bo to walka z wiatrakami jak na ten moment).
W takim razie, czy dobranie odpowiedniej fryzury może pomóc w optycznym "zniwelowaniu" asymetrii? Jeżeli tak, to jaką fryzurę powinno się dobrać - asymetryczną czy symetryczną? Moja twarz ma kształt owalny, obecnie mam włosy naturalnie kręcone, do ramion, wycieniowane (od czasu do czasu prostowane, głównie prostowana grzywka do brwi), bardzo często robię z nich "artystyczny nieład", taką burzę loków, zwykle ich nie upinam. Ciężko mi powiedzieć czy to dobre uczesanie.
Jeżeli to możliwe, prosiłabym o porady.[/size]

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum