Falowane włosy

gosiol stworzył temat: Falowane włosy

Mam specyficzne włosy. Nie są do końca kręcone, ani proste. Tak jakby od wewnątrz się kręcą w ładne delikatne sprężynki, a od zewnątrz są lekko tylko pofalowane a czasem nawet proste. Cała struktura moich włosów to po prostu siano. Czy wiecie jak można sprawić żebym na całej głowie miała loki? Czy po prostu taki mój urok?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kate90 odpowiedział w temacie: Falowane włosy

Witam :) Efekt siana pojawia się przy niewłaściwej pielęgnacji włosów.
Możliwe że posiadasz 2 typy włosów, jest to normalne ;) Jednak by wzmocnić efekt skrętu również na zewnątrz fryzury powinnaś mienić pielęgnację, podam ci kilka kroków do polepszenia swojej fryzury.

1.Odpowiednie cieniowanie włosów kręconych (znajdź w swoim mieście fryzjera, który zna się na strzyżeniu włosów kręconych)
2.Myj włosy metodą OMO (zmocz włosy. Nałóż odżywkę na długość. Rozcieńcz szampon z wodą i myj tylko skórę głowy. Spłucz. Nałóż odżywkę lub maseczkę na 3-10 min. Spłucz .
3. Zrezygnuj z ręcznika frotte, Dla loków lepiej służy z mikrofibry lub koszulka bawełniana. Nie trzyj, tylko wyciskaj, ugniataj.
4.Po myciu konieczna jest odżywka bez spłukiwania lub olejek, serum - odrobinę rozetrzyj w dłoniach i ugniataj w loki
5. Ogranicz suszarkę, jeśli suszysz to tylko z dyfuzorem, pod koniec włącz zimny nawiew - zredukuje to puszenie.
6, nie rozczesuj suchych włosów, jedynie wilgotne nasączone odżywką grzebieniem z szerokimi zębami.
7. 2 razy w tygodniu maseczka lub kompres z oleju ( proponuję ogrzany słonecznikowy nierafinowany lub oliwę z oliwek, potem normalnie myjemy włosy i pielęgnujęmy jak zawsze)

Szampon delikatny bez sls.
odżywka do metody omo może być tania np. Isana różowa z rossmana
maska proponuje Kallos mleczna
odżywka bez spłukiwania herbal care farmona lniana ( w drogeriach ) lub olejek infra chi

Mam nadzieję że pomogłam :)

...

pisaczkowa odpowiedział w temacie: Falowane włosy

kate90 a co poradzisz na wlosy mega kręcone ale bardzo kołtuniące się? jak ich nie ujazmie wieczorem to rano nie ma opcji sie rozczesac :(

switezianka odpowiedział w temacie: Falowane włosy

pisaczkowa a jak ujazmiasz? :D wystarcza kucyk? czego uzywasz z kosmetykow?

pisaczkowa odpowiedział w temacie: Falowane włosy

no wlasnie kosmetyki lipa, nie mam nic co by zapobieglo takim ekstremalnym skreceniom :( a ujazmiam poprostu dwa kucyki albo warkocz bo jak poszlam raz spac z rozpuszczonymi to rano wygladalam jak wkurzony Chopin po koncercie :D

parasolka odpowiedział w temacie: Falowane włosy

dziewczyny pozwole się wtracic :D do ujazmiania lokow polecam czesanie na mokro, myć włosy metodą OMO, suszyc glowa w dół przy pomocy dyfuzora i uzywac takiej szczotki https://www.notino.pl/olivia-garden/ecohair-szczotka-do-wlosow/ i grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum