Lokal pod nowy salon?

byg stworzył temat: Lokal pod nowy salon?

[size=3,5]Witam. Mam możliwość wynajęcia lokalu w którym obecnie jest prowadzony salon fryzjerski. Jeszcze kilka lat temu był to bardzo renomowany salon, jednak z powodu odejścia większości pracowników, właściciel jest skłonny wynająć lokal. Lokal ma 90m kw, 5 stanowisk + 2 myjnie, oddzielna część recepcji, zaplecze i jeszcze jedno pomieszczenie, w którym kiedyś były tipsy. Lokalizacja w mieście ponad 200tys mieszkańców, przy jednej z głównych ulic o bardzo dużym natężeniu ruchu samochodowego, ale nie wielkim pieszego. Koszt najmu to ponad 4000 brutto.
Jest dość duża powierzchnia reklamowa z zewnątrz (do tej pory bardzo słabo wykorzystywana), ponieważ salon znajduje się na rogu.
Zastanawiam się nad wynajęciem lokalu i zainwestowaniu w gruntowne odnowienie salonu zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Z założenia ma to być bardzo nowoczesny i ekskluzywny salon, których w moim mieście nie ma tak dużo, a na pewno nie ma jednego, który wyróżniałby się czymś wśród konkurencji.
Czy myślicie, że jest możliwe stworzenie takiego czegoś w miejscu gdzie wcześniej znajdował się salon? Wprawdzie jest tu ten minus, że niektórzy mogą kojarzyć go z poprzednim salonem i to nie koniecznie w pozytywny sposób, ale z drugiej strony, lokal jest już dostosowany pod salon, co znacznie zmniejszy koszty remontu no i chyba odbiór sanepidu w takim przypadku nie będzie potrzebny?[/size]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ania odpowiedział w temacie: O: Lokal pod nowy salon?

Myślę ,że jest to możliwe ale trzeba moim zdaniem nagłośnić fakt,że to już jest inny salon,inny właściciel itp.MOże skusić ludzi jakimiś promocjami na początek?

byg odpowiedział w temacie: O: Lokal pod nowy salon?

Co do promocji i reklamy mam dużo pomysłów, choć nadal mam obawy że wielu ludzi może mieć uprzedzenia związane z obecnym salonem.
Zastanawiam się jeszcze jak wykorzystać pomieszczenie na kosmetykę - czy lepiej zatrudnić kosmetyczkę czy tipsiare, a może podnająć stanowisko zamiast zatrudniać osobę? Czy ktoś z was ma może jakąś wiedze w tym temacie?
Czy będzie potrzebny odbiór sanepidu?

fryzjer odpowiedział w temacie: O: Lokal pod nowy salon?

Hej co do sanepidu,jeżeli był tam wcześniej lokal to nie trzeba robić ponownie odbioru tylko go zgłosić.

Ja w swoich salonach mam podnajęty kawałek placu (mniej problemów) kosmetyczce. Tak jest łatwiej.

tuniaaa85 odpowiedział w temacie: O: Lokal pod nowy salon?

moim zdaniem tez lepiej podnająć tą część jakiejś osobie która zajmuje się robieniem tipsów i makijażu, ewentualnie jakaś henna i regulacja brwi, bo to jest najważniejsze przy salonie fryzjerskim. A co do sanepidu - to zależy od rejonu. Miałam podobną sytuację jak u Ciebie - wynajęłam lokal, w którym był wcześniej salon fryzjersko-kosmetyczny (część kosmetyczną podnajęłam). Po zaczerpnięciu informacji w sanepidzie w moim mieście dowiedziałam się tyle, że jeśli nie będę zmieniać żadnych instalacji (tzn. wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej) to nie potrzebuję odbioru. Natomiast 2 miesiące po otworzeniu salonu zjawiła się bez zapowiedzi Pani na kontrolę (a od jakiegoś czasu Sanepid powinien uprzedzić wcześniej pracodawcę, że ma zamiar go skontrolować) i tłumaczyła swoją niezapowiedzianą wizytę tym, że zrobili mi łaskę, że nie musiałam mieć odbioru. Także trzeba być przygotowanym na wszystko :)

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum