Suszenie włosów dla dodania objętości

Skomentuj jako pierwszy!

Suszenie włosów dla dodania objętości
Jeśli masz cienkie włosy, lub nie, a chcesz powiększyć ich objętość, powinieneś zrobić kilka koniecznych rzeczy, aby to osiągnąć.

Narzędzia i produkty, których potrzebujesz do suszenia:
Suszarka z otworem na bezpośredni strumień powietrza (skupiasz powietrza)
Produkty takie jak: pianka, lakier itp.
Wiele szczotek z prawdziwego włosia (rozmiar szczotki będzie zależał od długości włosów)

Wałki na rzep (łatwiej poradzisz sobie z zakręcaniem ich na włosy), także dopasowane do długości włosów, ale im większe tym lepsze.
Klipsy by podtrzymać włosy, które się aktualnie nie czesze (najlepsze duże, płaskie, profesjonalne klipsy)
Na koniec taką fryzurę spryskać lotonem lub płynem do układania włosów

Jak to uzyskać:

Fryzjerzy nazywają ten zabieg "nadmiernym ukierunkowaniem"(tutaj przydałaby się nazwa z fryzjerstwa, która rzeczywiście istnieje w języku polskim). Oznacza on, że w trakcie suszenia nawijasz włosy na szczotkę i modelujesz  w kierunku przeciwnym niż ten, w którym mają opadać. W rezultacie włosy są podkręcone i podniesione, zyskują dodatkową wysokość, objętość i sprężystość.Po wysuszeniu włosów ręcznikiem użyj wybranych przez siebie produktów, podnieść cześć włosów i spryskaj u nasady włosów. Do modelowania możesz użyć wiele środków kosmetycznych, które ułatwią czesanie. Możesz użyć lotonów, płynów do układania włosów, pianek lub pianek zwiększające objętość włosa.
Rozczesuj włosy używając grzebienia o dużych zębach, a potem wygładzaj je rękami, dopóki włosy są w 80 % mokre, jeśli nie nabierają kształtów to znaczy, że są w co najmniej 80 % mokre.

Zacznij od karku, oddzielając po 5 cm włosów. Jeśli ta część jest szersza niż szczotka oddziel je ręcznie na odpowiednią ilość.
Używaj szczotkę, aby usunąć kołtuny. Czesz szczotką włosy od nasady włosa  ku ich końcom.Zakręć włosy na szczotkę w kierunku głowy (upewniając się czy końcówki nie są rozdwojone). Użyj swoich rąk by wygładzić włosy, gdy je zawijasz.
Teraz odwiń szczotkę by zobaczyć długość włosów (około 5cm/ 2”) do suszenia.
Wzmocnij suszarkę (nałóż skupiacz na suszarkę) i skieruj strumień powietrza pomiędzy włosy. Strumień powietrza powinien być zawsze w kierunku końców, co pomaga wygładzić łuski włosów. Strumień powinien być także w kierunku szczotki, ale nie na szczotkę.
Przeciągaj prosto suszarkę od głowy do szczotki, używając jej jako narzędzie wygładzające a nie jako szczotkę, chyba, że chcesz zrobić loki.
Jeśli chcesz osiągnąć lekko bądź mocno zakręcone włosy, ruszaj suszarką i używaj strumienia powietrza by je przytrzymać. Cały ten czas trzymaj suszarkę w odległości od 3 do 5 cm od włosów, ponieważ łatwo je spalić.
Kiedy każda część jest całkowicie sucha odłóż suszarkę, wyszczotkuj i zakręć wałki. Gdy  cała głowa pokryta jest wałkami, użyj lekkiego sprayu do włosów i zdejmij wałki.

Popraw loki i ułóż tak ja chcesz. Nie martw się, że włosy są większe objętościowo niż chciałeś, ale one jeszcze opadną.Na koniec użyj kosmetyków do stylingu takich jak: lakier, guma modelująca, wosk lub pasta. Z nakładaniem kosmetyków uważaj aby nie popsuć fryzury, na sam koniec spryskaj włosy mocnym lakierem, aby utrzymać trwałość fryzury.

Najnowsze posty na forum