Farbowanie henną w ciąży

wiola88 stworzył temat: Farbowanie henną w ciąży

Cześć wszystkim. Wiem, że generalnie nie powinno się farbować włosów będąc w stanie odmiennym, ale... Czy to samo dotyczy farbowania włosów henną? Ja od zawsze stosuje właśnie henne, bardzo sobie chwalę, ale w tej chwili jestem w kropce, bo jak to bywa - opinie różne, często (bardzo!) nawet sprzeczne. Wiem jednak, że nie chce zaszkodzić maleństwu, jednak czy henna jest tak szkodliwa jak farby? Mimo, ze uważnie czytam o moim obecnym stanie to nie doszukałam się tu http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr-ciazy/1159-szesnasty-tydzien-ciazy.html jakichś wyraźnych przeciwwskazań, może Wy się znacie? Niby to dopiero 16 tydzień... Jak uważacie?

uRadka_pl odpowiedział w temacie: Farbowanie henną w ciąży

Moim zdaniem powinnaś się wstrzymać z jakimkolwiek farbowaniem bo jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie ale również i za swoje dziecko. Pamiętaj,że będąc w okresie ciąży włosy mogą Ci wypadać,więc przez ten czas skup się na takiej najprostszej fryzurze,bez farbowania.

...

doradca odpowiedział w temacie: Farbowanie henną w ciąży

Henna nie zawiera substancji chemicznych, amoniaku itp. detergentów, tak więc nie ma mowy o przeniknięciu jakiś szkodliwych substancji do organizmu. Zresztą i farby naturalne pod warunkiem, że są naprawdę naturalne, też nie powinny zaszkodzić ani nam ani dziecku. Ale, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszego dziecka najlepiej taka kwestię omówić z lekarzem.

BoWłosMaSwójGłos odpowiedział w temacie: Farbowanie henną w ciąży

Doradca ma rację - henna w ciąży nam nie zaszkodzi :)

...

Malena odpowiedział w temacie: Farbowanie henną w ciąży

henna jest naturalna nie ma przeciwskazań do używania czystej henny, przecież to zioła, chyba że chodzi o wyrób henno podobny z metalami no to odpada ;/

Moderatorzy: Aniafryzjerbygaganova
Zasilane przez Forum Kunena

Najnowsze posty na forum